Sledujte nás na YouTube

Lenovo K800: 4,5″ HD displej a 1,6GHz CPU od Intelu (oživeno)

Na veletrhu CES 2012 představila společnost Lenovo svůj nový smartphone K800, v jehož útrobách se nachází mobilní čipset Medfield od Intelu. Novinka nabízí 4,5“ displej s rozlišením 720 x 1280 pixelů, 1 GB operační paměti a 32 GB úložného prostoru. Smartphone využívá operační systém Android ve verzi 2.3.7 Gingerbread obohacený o grafickou nadstavbu výrobce. Některé prvky z uživatelského prostředí se velmi podobají těm, co jste mohli vidět například u tabletů Lenovo z řady ThinkPad. Na zadní straně zařízení se nachází 8Mpx fotoaprát s dvojicí přisvětlovacích LED diod doplněný o přední 5Mpx(!) kamerku pro videohovory. Konektorovou výbavu zastupuje pouze mikroUSB port a 3,5mm vstup na sluchátka.

- - -

Srdcem telefonu se stal již zmíněný čipset Medfield od Intelu s dvojicí výpočetních jader a úctyhodným taktem 1,6 GHz. O dostatečnou výdrž se má postarat uživatelsky vyměnitelný akumulátor s kapacitou 1890 mAh. V další výbavě samozřejmě nechybí kompas, gyroskop, GPS a modul pro Wi-Fi. Lenovo se též pochlubilo, že smartphonu nečiní potíže ani přehrávání fullHD videa s frekvencí třiceti snímků za vteřinu. Za zmínku stojí i trojice senzorových kláves pod displejem, což lze považovat za náznak pro budoucí update na aktuální verzi Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich. Lenovo K800 se má objevit na pultech čínských prodejců zhruba v polovině roku 2012. Zda bude dostupný i na evropském trhu zatím nevíme.

Aktualizováno: Čipset Medfield od společnosti Intel ve skutečnosti obsahuje pouze jednojádrový procesor s taktem 1,6 GHz. 

Zdroj: Slashgear

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

14 komentářů

 1. martan1981 (neregistrovaný)

  Neprinasa plnu podporu Intel procesorov prave ICS? Ako tam moze byt 2.3.7?

 2. uni (neregistrovaný)

  Resp. podporu x86 architektury. Ano, zajímavý postřeh…

 3. GreenArrow (neregistrovaný)

  Takže na tom rozjedu win7?

  • uni (neregistrovaný)

   No pokud by i ostatek HW (zvláště GPU část) splňovala něco (DirectX?) co chtějí Winy, tak asi proč ne?

  • Lukas Kosik (neregistrovaný)

   uni: V současné době o tom silně pochybuju. Na většinu hardware uvnitř telefonu nebudou pro W7 ovladače. Jedině, že by je Lenovo(Intel) samo vydalo. A proč by to dělaly, když dozajista nemají plány na tomto konkrétním zařízení W7 provozovat?

  • uni (neregistrovaný)

   Lukas Kosik: Ano, v tomto duchu jsem to také napsal, pokud to bude mít něco, co chtějí winy (a tedy na to budou ovladače), tak není důvod, aby to nejelo. Ale prakticky je šance nula, to je také jasné. Navíc, co z toho? Výkonu to tak jako tak nijak zvlášť nepobralo a stačilo, co jsem viděl v kombinaci W7 + Atom, natož Medfield…brr.

  • GreenArrow (neregistrovaný)

   uni: No potom co předvedl MS s windows phone by tady zase bylo PDA s “windows mobile” :-D

  • uni (neregistrovaný)

   GreenArrow: Tento pohled mě tedy nenapadl, ale plně se s ním ztotožňuji:-) Nicméně, min. pod heslem “Metro Metro Metro” jistě nemůžeme očekávat tento posun ani u velkých Windows, natož malých…

  • GreenArrow (neregistrovaný)

   uni: U windows 8 to minimálně přes registry půjde vypnout, ne-li přímo od MS…takže otázka 5-ti minut prvotního nastavení ;-)

  • uni (neregistrovaný)

   GreenArrow: Jenže trend pro uživatele/výrobce SW a poskytovatele obsahuje je určen tím, co je na obrazovce po zapnutí, ne schováno v několikáté úrovní nastavení nebo nedej bože v registrech… pak se zjistí, že to takhle není akcelerovaný, takhle formátovaný,…,…,….

 4. Lukas Kosik (neregistrovaný)

  Nemá SlashGear poněkud nepřesné informace? Telefon se bude prodávat pod názvem Lenovo K800 a nejedná se o dual core, ale pouze single core.

  [odkaz]

  [odkaz]

  [odkaz]

  • Richard Streit (neregistrovaný)

   Děkujeme za upozornění. Článek jsem již aktualizoval.

  • uni (neregistrovaný)

   Richard Streit: No kdybychom chtěli být pintlich přesní, tak procesor má HT, tedy Hyper Threading = jedno jádro zpracovává 2 vlákna simultánně, tedy se pro systém (min. Windows) tváří jako dva procesory. Jak si s tím poradí Android netuším.

 5. Lukas Kosik (neregistrovaný)

  Dokonce to zmiňují i v tom videu, že se všichni soustředí na dual core, ale tohle že je ve skutečnosti single core. :-D

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *