Domů » Bleskovky » Lenovo chystá nový phablet: Pochlubí se 6,8″ displejem a 3500 mAh akumulátorem

Lenovo chystá nový phablet: Pochlubí se 6,8″ displejem a 3500 mAh akumulátorem

Certifikační úřad TENAA se v posledních měsících stává velice zajímavým zdrojem informací k chystaným zařízením. V jeho databázi se nově objevil další kousek, který má na svědomí čínská společnost Lenovo. Zařízení nese označení PB1-770N a podle dostupných údajů zabrousí do segmentu phabletů. Tato kategorie je ve světě stále populárnější, přičemž největší odbyt se odehrává na asijských trzích. Novinka se pochlubí displejem s úhlopříčkou 6,8 palce.

 

Ačkoliv údaj o rozlišení stále chybí, podle dosavadní politiky výrobce lze očekávat nasazení panelu s Full HD. Další výbava má zahrnovat podporu pro dvě SIM karty, WiFi a moduly pro Bluetooth 4.0 a 4G/LTE. Pod kapotou se s nejvyšší pravděpodobností bude ukrývat osmijádrový čipset od MediaTeku a 2GB operační paměť.

  

Další spekulace hovoří o 16GB interním úložišti bez možnosti rozšíření a 16Mpx fotoaparátu s duální LED diodou. Do 7,7 mm tenkého těla se nastěhuje integrovaný akumulátor s poměrně štědrou kapacitou 3500 mAh. Informace o globální dostupnosti a předpokládané ceně jsou prozatím zahaleny tajemstvím. 

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

6 komentářů

  1. A kam si mám takové monstrum jako strčit?

  2. Vždycky když tohle vidím (rozměry) tak se musím smát.. Vybaví se mi první generace netbooku Asus EEE, který měl 7″ palců.. tímhle bude vyplněný už poslední prostor mezi „opravdu velkými“ mobily a tablety.. podle mě jinak k ničemu.. to už opravdu není do kapsy…

    • Ale ta prva generacia síce mala 7 palcovy displej a velkost notebooku bola ako u toho 9 palcoveho

  3. Prečo phablet :( Prečo nie Tabletofón ? :D

  4. Mám Note 8 (jako tablet s S-Pen), a opravdu si nedokážu představit, že to nosím jako telefon…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).