Domů » Bleskovky » Lenovo Phab 2 Pro jde v Česku do prodeje. Cena může odradit

Lenovo Phab 2 Pro jde v Česku do prodeje. Cena může odradit

Lenovo u nás v těchto dnech uvádí do prodeje svůj nový phablet Phab 2 Pro, ten je zajímavý hlavně díky podpoře technologie Tango od Googlu. Cenou by však novinka mohla odradit.

Lenovo Phab 2 Pro Product Tour - World's First Smartphone with Tango

Na zadní straně najdeme čočku 16 Mpx fotoaparátu. Dále zde najdeme senzory hloubky a pohybu, infračervené kamery a další typické senzory. Ve výsledku je pak zařízení schopno zpracovat až 250 000 údajů za sekundu. Dle slov Jaroslava Krále, produktového manažera pro Lenovo ČR, má být nový Phab 2 Pro univerzálním zařízením na všechno, zmiňuje pak například možnosti využití jako indoor navigace. Hlavní využití bude mít nová technologie především pak ve hrách. S přibývajícím časem by takto podporovaných herních titulů mělo jen přibývat.

Z dalších parametrů bychom mohli zmínit IPS displej o velikosti 6,4″ a QHD rozlišení. O zvukovou stránku věci se zde stará technologie Dolby Atmos, pro případné nahrávání zde najdeme trojici odšumovacích mikrofonů. Volba procesoru padla na společnost Qualcomm a jeho Snapdragon 652. Osazená RAM paměť dosahuje velikosti 4 GB, vnitřní úložiště pak nabídne celých 64 GB. Nezapomnělo se však ani na SD karty. Vše je poháněno baterií o kapacitě 4050 mAh, samozřejmostí je podpora rychlého nabíjení.

Lenovo svůj Phab 2 Pro nabízí v celkem dvou barevných variantách – zlaté a šedé, za doporučenou cenu 12 999 Kč vč. DPH. Již nyní jej lze nalézt skladem u většiny prodejců.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

13 komentářů

  1. Ale kdopak se nám to tu probudil? Na ceny jsem koukal u CZC tak dva týdny zpětně?☺

  2. Dotaz na redakci: kdy bude recenze Phab2 Plus/Phab2 Pro?

  3. Ta cena je pekny nesmysl,kdyz pred mesicem byl nekde v prodeji snad kolem 7k,ale asi sedivka a ne ofiko CZ.

  4. Me spis zaskocila velikost telefonu :D 6,4 palce ugh.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).