Domů » Bleskovky » Lenovo P90 se začal prodávat v ČR: 4000mAh baterie, CPU od Intelu, Full HD displej a 13Mpx fotoaparát

Lenovo P90 se začal prodávat v ČR: 4000mAh baterie, CPU od Intelu, Full HD displej a 13Mpx fotoaparát

Lenovo uvedlo na český trh dlouho očekávaný smartphone P90, který láká na akumulátor s kapacitou 4000 mAh, 64bitový quad-core procesor Intel Atom s taktem 1,83 GHz, 13Mpx fotoaparát a dva sloty na SIM kartu. Nezapomnělo se ani na podporu LTE, chybí však pásmo 900 MHz, které u nás používá Vodafone.

Přední straně dominuje 5,5″ IPS displej s Full HD rozlišením (440 ppi). Čip od Intelu (Z3560) doplňuje grafický akcelerátor Power VR Series 6. Je škoda, že Lenovo novinku nenabídlo s Androidem 5.0 Lollipop, ale se starším KitKatem (4.4.4), kterou doplňuje uživatelské prostředí Vibe UI. Aktualizaci na nejnovější Android ale Lenovo přislíbilo. 2 GB operační paměti RAM doplňuje 32GB interní úložiště, bohužel bez možnosti dalšího rozšíření. Po prvním spuštění máte k dispozici 23,75 GB volného místa.

13Mpx fotoaparát se pyšní optickou stabilizací obrazu a duálním bleskem. Video zvládne nahrávat ve Full HD rozlišení při 30 fps. Na přední straně má své místo 5Mpx selfie kamerka. Velkým lákadlem je nevyměnitelná 4000mAh baterie, která by měla telefon udržet při životě dva dny při náročnějším provozu. Novinku už v redakci začínáme testovat a brzy vám dáme vědět, zda tomu tak doopravdy je.

Rozměry Lenova P90 jsou 150 x 77,4 x 8,5 mm, hmotnost je 156 gramů. V balení kromě telefonu, sluchátek, USB kabelu a nabíječky naleznete také fólii na displej, ochranné pouzdro (plastová vanička) a USB OTG kabel pro připojení dalšího příslušenství. Lenovo P90 je na českém trhu dostupné za cenu 8 999 Kč včetně DPH. Některé e-shopy jej ale z neoficiální distribuce nabízejí o několik stokorun levněji.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. Patrik (neregistrovaný)

    Dualsim nebo nedualsim ? Jedni tak a druzí onak, pokud dualsim hned pro něho letím :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).