Lenovo P770 představen: Android 4.1, 4,5″ displej a mamutí výdrž

Mezi největší nedostatky dnešních smartphonů lze bezpochyby zařadit jejich žalostnou výdrž. Drtivá většina současných výrobců se neustále předhání v tom, kdo světu přinese to nejtenčí zařízení na světě, což v konečném důsledku vede k osazení akumulátory s průměrnou až podprůměrnou kapacitou. Proti proudu se však rozhodla jít čínská společnost Lenovo, která nedávno představila svůj nový model s obchodním názvem P770. Ten nabídne 4,5“ IPS displej s qHD rozlišením (540 x 960 pixelů), dvoujádrový procesor (Cortex-A9) s taktem 1,2 GHz, rovný 1 GB paměti RAM a operační systém Android ve verzi 4.1.

 

O pořizování snímků a videa se stará čočka 5Mpx fotoaparátu s přisvětlovací LED diodou a přední VGA kamerka, která se již tradičně nachází nad displejem. Pro uživatelská data a aplikace je smartphone vybaven interní pamětí s kapacitou 4 GB, kterou lze dále rozšířit díky přítomnosti slotu na microSD karty. Z výše uvedených parametrů je zřejmé, že se jedná o zařízení střední třídy, které však zbytek konkurence převyšuje akumulátorem s nadprůměrnou kapacitou 3500 mAh. To je dokonce o 200 mAh více, než nabízí Motorola u svého modelu Razr Maxx.

   

Dle vyjádření výrobce můžou uživatelé počítat s výdrží 644 hodin v pohotovostním režimu či nepřetržitým hovorem o délce 29 hodin. Přítomnost akumulátoru s obří kapacitou se samozřejmě podepsala na rozměrech, které činí 133 x 67 x 11,9 milimetrů. Ten, kdo však hledá chytrý telefon, který ustojí více jak jeden pracovní den na jedno nabití, jistě oněch pár milimetrů navíc snadno přehlídne. Stejně jako královská výdrž potěší i doporučená cena, která činí 273 USD (zhruba 5400 CZK). Co už tak potěšující není, je fakt, že kromě domovské Číny se s tímto zajímavým zařízením v zemích Evropy zřejmě nesetkáme.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku