Domů » Bleskovky » Lenovo P70: Střední třída s obří 4000mAh baterií (video)

Lenovo P70: Střední třída s obří 4000mAh baterií (video)

Na stánku Lenova jsme se podrobněji podívali na model P70. Jde o vcelku běžného zástupce střední třídy, avšak oproti ostatním má jednu zvláštnost v podobě výrazně větší baterie. Ta totiž nabídne kapacitu plných 4000 mAh a výdrž tak může bez větších problému činit tři dny běžného používání, s trochou skromnosti ještě více. Nejedná se kvůli tomu zrovna o ten nejkompaktnější a nejlehčí smartphone, s hmotností 149 gramů a tloušťkou 8,9 mm je však stále v normě.

 

Ostatní výbavu tvoří pětipalcový IPS displej s rozlišením 1280 x 720 px, osmijádrový procesor od MediaTeku na frekvenci 1,5 GHz a 2GB RAM. Interní úložiště je velké 16 GB (pro uživatelská data je k dispozici lehce přes 11 GB), výrobce naštěstí neopomenul ani slot pro paměťové karty microSD. K dispozici je třináctimegapixelový fotoaparát s možností zaznamenávat Full HD video, vpředu poté najdete ještě 5Mpx snímač.

   

Operačním systémem je Android 4.4 KitKat doplněný o nadstavbu Vibe UI, do budoucna bychom se ovšem měli dočkat updatu na novější Lollipop. Lenovo P70 zakoupíte na českém trhu za doporučenou cenu 6 999 Kč.

Lenovo P70: První pohled z MWC 2015

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

2 komentářů

  1. David (neregistrovaný)

    .. me by zajimalo, kdy bude uz konecne dostupnej P90..

  2. David (neregistrovaný)

    přesně tak, měl být dostupný začátkem února, aspoň to všude psali a najednou se po něm slehla zem… A na MWC to byla taky bída. Nevíte někdo něco o nějaké nadcházející akci Lenova, kde by mohli něco ukázat??

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).