K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Bleskovky » Lenovo odhalilo model P70: Střední třída s obří 4000mAh baterií

Lenovo odhalilo model P70: Střední třída s obří 4000mAh baterií

Lenovo se již delší dobu drží toho, že má v nabídce alespoň jeden smartphone s nadprůměrně velkou baterií. Vzpomeňme například na model P780 (recenze). Nyní světlo světa spatřilo nové zařízení, které tento parametr splňuje, jelikož v útrobách Lenova P70 naleznete akumulátor o úctyhodné kapacitě 4000 mAh. Výrobce slibuje výdrž až 46 dní v pohotovostním režimu a patnáct hodin s rozsvíceným displejem. Nakolik se uvedená čísla podaří udržet i v praxi zatím nelze odhadovat, vzhledem ke zbylé výbavě ovšem lze očekávat, že z tohoto hlediska bude novinka patřit ke špičce. 

 

Velká baterie se nepodepsala negativním způsobem na velikosti (142 mm x 71,8 mm x 8,9 mm) ani na hmotnosti, jež činí přijatelných 149 gramů. K dispozici je obrazovka o úhlopříčce pět palců s rozlišením 720 x 1280 px. Tu doplňuje čtyřjádrový procesor MediaTek MT6732 na frekvenci 1,5 GHz, jenž se mimo jiné vyznačuje nativní podporou LTE. Doplňuje ho 1GB operační paměť a úložiště o velikosti 8 GB rozšířitelné o paměťové karty microSD. 

 

Na zadní straně naleznete 13Mpx fotoaparát, který doplňuje 5Mpx snímač nad displejem. Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o smartphone primárně určený pro čínský trh, nebude chybět podpora dvou SIM. Zdali se novinka podívá i na evropské trhy, je prozatím nejasné, rozhodně bychom tuto možnost ovšem nevylučovali.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.

2 komentáře

  1. knizmi (neregistrovaný)

    Co pořád máte s těma čočkama? Já bych čekal, že na zadní straně spíš najdu krycí sklíčko objektivu. Že by špatný překlad z anglického „lens“? Je to pomalu v každém článku…

    Jinak je fajn, že se nám v low-endu začínají rozšiřovat SoC s Cortexy-A53, namísto přesluhujících Cortex-A7.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *