Domů » Bleskovky » Lenovo Legion bude herní smartphone s designem, jaký jste ještě neviděli

Lenovo Legion bude herní smartphone s designem, jaký jste ještě neviděli

Čínské Lenovo produkuje většinu smartphonů pod značkou Motorola, ovšem zřejmě do hry hodlá zapojit i svoji herní značku Legion. Tu jsme dosud vídali zejména na noteboocích, ovšem již brzy by se mohla objevit i na herním smartphonu. Nejen, že má chystaný telefon vytvořenou stránku mikroblogovací síti Weibo, čínský patentový úřad CNIPA navíc zveřejnil i jeho obrázky.

Lenovo Legion 3
Lenovo Legion (zdroj obrázků: PriceBaba)

Lenovo Legion: barevná záda a displej bez výřezů

Lenovo Legion bude herní smartphone na první pohled, divoký design zad bude rozhodně v rukách manažera vypadat nepatřičně. Dle všeho Lenovo nabídne tři barevné varianty – červenou, šedou a šedou s červenými prvky. Zadní kryt má působit, jako by byl transparentní, což odhaluje i některé prvky hardwarové výbavy, např. akumulátor s obří kapacitou 5 050 mAh. Lenovo již potvrdilo, že maximální nabíjecí výkon bude stanoven na 55 Wattů, nabíjecí USB-C konektor se bude nacházet jak na spodní, tak (pro pohodlnější hraní) i na boční straně.

Přes čelní stranu se bude rozprostírat protáhlý displej, který se nebude snažit o absolutní minimalizaci okolních rámečků; displej tak bude klasický obdélník bez jakýchkoliv narušení pro selfie kameru, ta se bude nacházet v horním rámečku. Čočky hlavního fotoaparátu trochu zaniknou barevných zádech, vypozorovat lze celkem tři fotoaparáty.

Co se týče čipsetu, zde se informace z více zdrojů různí, hovoří se o loňském Snapdragonu 855 nebo o letošním Snapdragonu 865. O jeho chlazení se má starat aktivní větráček, který je na zádech viditelný; může se však opět jednat pouze o „fejkovovou“ samolepku.

Kdy bude první herní smartphone od Lenova představen, zatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
MarekT
Anonym
MarekT
Offline

to je hodně úlet ten design, ale pro pařany super. kliděn bych si něco takového koupil, pokud by byly super specsky a foťák.

shepii
Uživatel
shepii
Offline

Tak nějak jsem dodnes nepřišel na to, v čem jsou tyhle smarrphony herní. Jako že vypadají jak z cirkusu? Vždyť stejně si zahraju na jakémkoliv jiném neherním smartphonu se stejným hw. U notebooků to chápu, tam je hraní přizpůsobeno celé zařízení, ale tady?

_qam_
Uživatel
_qam_
Online

„hovoří se o loňském Snapdragonu 855 nebo o letošním Snapdragonu 865. O jeho chlazení se má starat aktivní větráček, který je na zádech viditelný; může se však opět jednat pouze o „fejkovovou“ samolepku.“
Co jsi na tomhle nepochopil? Pravděpodobně v rámci dlouhodobějšího vytížení HW bude mít aktivní chlazení ARMu, tak jak třeba Switch.