Lenovo K71: Televizor s Androidem 4.0 a hlasovým ovládáním

Operační systém Android je díky širokým možnostem přizpůsobitelnosti velice oblíbený. Dávno pryč je doba, kdy jsme se s ním mohli setkat pouze ve smartphonech či tabletech. Čím dál časteji se totiž objevuje v různých produktech napříč celým spektrem elektroniky. Vyjímku netvoří ani současné televizory, kde se Android velice rychle zabydlel. Za zdárný příklad můžeme označit nedávno představenou Smart TV (označení pro televizor s operačním systémem) K71 od společnosti Lenovo. Zobrazovací schopnosti má na starosti 42“ panel s LED podsvícením a rozlišením 1920 x 1080 pixelů. Obnovovací frekvence obrazu se zastavila na hodnotě 120 Hz a v případě druhé modelové varianty dokonce na 240 Hz. Ozvučení má na starosti dvojice reproduktorů s výkonem 10 W a podporou Dolby Digital, SRS Surround HD a DTS 2.0. Konektorová výbava obsahuje čtyři porty USB 2.0, čtyři HDMI 1.4, LAN port pro připojení k internetu a čtečku paměťových SD karet.

blank 

Jak již bylo v úvodu naznačeno, televizor běží na operačním systému Android v jeho nejaktuálnější verzi 4.0. Díky tomu bude možné do zařízení instalovat hry a další aplikace, které posunou míru využitelnosti o notný kus vpřed. Veškerý výkon má na starosti dvoujádrový procesor s taktovací frekvencí 1,5 GHz. Údaje o velikosti RAM výrobce bohužel neuvádí. Lenovo minulý měsíc představilo své vlastní cloudové úložiště, tudíž se uživatelům naskytne velice snadná možnost synchronizace s jejich počítačem či smartphonem. Za třešničku na dortu lze považovat podporu 3D obrazu a hlasové ovládání Voice Control od Googlu. Lenovo údajně nehodlá se svými chytrými televizory trhat prodejní rekordy, ale chce tyto produkty využít k testování trhu. Zřejmě tak bude chtít nasbírat informace pro další modelovou řadu. Co si myslíte televizorech s operačním systémem? Mají šanci na úspěch, nebo se jedná o zbytečný výstřelek dnešní doby?

Zdroj: Lenovo

Autor článku blank
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku