Domů » Bleskovky » Lenovo v Barceloně představí nový smartphone. Bude to G5 Plus?

Lenovo v Barceloně představí nový smartphone. Bude to G5 Plus?

Lenovo si na neděli 26. února v Barceloně naplánovalo tiskovou konferenci (hellomoto), na které představí minimálně jeden nový smartphone. Tento termín si výrobce nevybral náhodou, od 27. února totiž v katalánské metropoli začíná další ročník Mobile World Congressu, kde nebude chybět ani naše redakce. Neděle bude tiskovkami doslova nabitá – kromě Lenova bychom se měli dočkat novinek od Huawei, Nokie a zřejmě i LG či Samsungu.

hellomoto_mwc

V hlavní roli Moto G Plus

V případě Lenova se s největší pravděpodobností dočkáme představení modelu Moto G5 Plus, který by měl nabídnout 5,5″ Full HD displej, pod nímž se bude nacházet již zmíněná čtečka otisků prstů a nad ním 5Mpx selfie kamerka. Velký kruhový fotomodul vsazený do kovových zad telefonu bude údajně osazen 13Mpx fotoaparátem s duální LED. Výkon telefonu má mít na starosti čipset Qualcomm Snapdragon 625 ve spolupráci se 4 GB operační paměti. Vnitřní úložiště se pak bude pyšnit kapacitou 32 GB.

Takto by měla vypadat Moto G5 Plus
Takto by měla vypadat Moto G5 Plus

O nabíjení akumulátoru o kapacitě 3 080 mAh se bude starat postarší microUSB konektor, kterému dělá na spodní straně zařízení přítomnost 3,5mm jack na sluchátka. Posledním známým údajem je operační systém, kterým je Android 7.0 Nougat. Výrobci se ani tentokrát podobu smartphonu nepovedlo uhlídat a kromě tiskového obrázku jsou dostupné i fotografie testovacího prototypu.

Jiří Hrma

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).