Domů » Bleskovky » Lenovo A660: Voděodolný Android zatím pouze pro Čínu

Lenovo A660: Voděodolný Android zatím pouze pro Čínu

Společnost Lenovo před nedávnem oznámila příchod svého další smartphonu s označením A660. Jeho největším lákadlem se bezpochyby stane certifikace IP67. To budoucím uživatelům zaručí, že novinka přežije nějaký ten nechtěný pád či pobyt v prašném prostředí. Obávat se nemusíte ani kontaktu s vodou, jelikož díky zmíněné certifikaci telefon bez problému zvládne ponoření do metrové hloubky po dobu třiceti minut. Pod kapotou tiká dvoujádrový procesor s taktem 1GHz (pro každé jádro), který doplňuje rovný 1 GB operační paměti.

 

Další výbava zahrnuje dva sloty pro SIM karty, podporu 3G sítí, Wi-Fi, GPS a Bluetooth. Pořizování fotografií a videa bude mít na starosti čočka 5Mpx fotoaparátu a přední VGA kamerka pro videokomunikaci. Výbavu pak uzavírá 4“ displej s WVGA rozlišením a vyměnitelný akumulátor s průměrnou kapacitou 1500 mAh. Lenovo A660 běží na operačním systému Android ve verzi 4.0. O aktualizaci na nejnovější verzi systému 4.1 se výrobce zatím nevyjádřil. Jako první se novinky dočkají čínští zákazníci a posléze by měl telefon dorazit i na evropský a americký trh. Co se týče ceny, tak ta prozatím zůstává záhadou.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
S4crifice
Uživatel
S4crifice

Líbí, chci! :)

Pokud by byla cena do 5-6 tisíc, byla by to krása :)

PecaD
Uživatel
PecaD

No, tak tohle si dokážu představit jako alternativu k Xperii V. Pokud bude výrazně levnější než „Večko“, tak budu mít těžké rozhodování :-) Cenu 5-6k tedy neočekávám. Když bude těsně pod 10k, tak to bude úspěch.