Lenovo A660: Voděodolný Android zatím pouze pro Čínu

Společnost Lenovo před nedávnem oznámila příchod svého další smartphonu s označením A660. Jeho největším lákadlem se bezpochyby stane certifikace IP67. To budoucím uživatelům zaručí, že novinka přežije nějaký ten nechtěný pád či pobyt v prašném prostředí. Obávat se nemusíte ani kontaktu s vodou, jelikož díky zmíněné certifikaci telefon bez problému zvládne ponoření do metrové hloubky po dobu třiceti minut. Pod kapotou tiká dvoujádrový procesor s taktem 1GHz (pro každé jádro), který doplňuje rovný 1 GB operační paměti.

  

Další výbava zahrnuje dva sloty pro SIM karty, podporu 3G sítí, Wi-Fi, GPS a Bluetooth. Pořizování fotografií a videa bude mít na starosti čočka 5Mpx fotoaparátu a přední VGA kamerka pro videokomunikaci. Výbavu pak uzavírá 4“ displej s WVGA rozlišením a vyměnitelný akumulátor s průměrnou kapacitou 1500 mAh. Lenovo A660 běží na operačním systému Android ve verzi 4.0. O aktualizaci na nejnovější verzi systému 4.1 se výrobce zatím nevyjádřil. Jako první se novinky dočkají čínští zákazníci a posléze by měl telefon dorazit i na evropský a americký trh. Co se týče ceny, tak ta prozatím zůstává záhadou.

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

5 komentářů

 1. S4crifice (neregistrovaný)

  Líbí, chci! :)

  Pokud by byla cena do 5-6 tisíc, byla by to krása :)

 2. Peca (neregistrovaný)

  No, tak tohle si dokážu představit jako alternativu k Xperii V. Pokud bude výrazně levnější než „Večko“, tak budu mít těžké rozhodování :-) Cenu 5-6k tedy neočekávám. Když bude těsně pod 10k, tak to bude úspěch.

 3. bilinck (neregistrovaný)

  Tak od čtvrtka 27.9. ho mám doma a musím říct, že jsem hodně mile překvapen . Je to opravdu super telefon. Celkem mě překvapila výdrž baterie.

 4. Dave (neregistrovaný)

  Mam z aukra a zatim spokojenost. GPS by mohla bejt přesnější teda, ale nic se nevyrovná tomu když vám v hospě září displej z piva a vy můžete bejt vpohodě :D

 5. DrobasMirek (neregistrovaný)

  Vždycky mě pobaví, že spoustu serverů napíše recenzi na něco co se oficiálně nebude prodávat v Evropě nebo u nás, navnadí spoustu lidí a když nakonec je telefon dostupný i v ČR, byť neofiko (bude ho prodávat i Mironet) tak nikdo další větší recenzi neudělá. Bohužel.. Tel. mám cca týden a jsem velmi spokojený, až na výdrž baterie, která je velmi na pováženou..

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *