Lenovo A5000 se začíná prodávat v ČR: HD displej, 4000mAh baterie, nanomateriály a nízká cena

Lenovo uvádí na český trh nový smartphone nižší střední třídy, který bude cílit především na uživatele, jež do nového zařízení nechtějí investovat zbytečně vysokou částku. Srdcem smartphonu je čtyřjádrový procesor MediaTek MT6582, který doplňuje 1 GB operační paměti. Dále je k dispozici 8 GB paměti pro uživatelská data, která jde rozšířit pomocí microSD karty až o dalších 32 GB. O zobrazování se stará 5″ IPS displejs rozlišením 720 x 1280 px.

Velkým lákadlem bude také vestavěný akumulátor se slušnou kapacitou 4000 mAh, navíc se nezapomnělo ani na podporu rychlého nabíjení. Výdrž jsme chválili už u nedávno recenzovaného modelu Lenovo P70, který rovněž disponuje velmi silnou baterií. Celková hmotnost novinky je 160 gramů, rozměry jsou 71,4 x 9,98 x 140 milimetrů.

Lenovo A5000 přináší inovovaný povrch ošetřený nanomateriálem, který ochrání telefon proti škrábancům, odolá i nárazům a případnému polití tekutinou, voděodolný ale telefon není. Na zadní straně najdeme 8Mpx fotoaparát s přisvětlovací diodou a možností nahrávat video ve Full HD rozlišení. Nad displejem má své místo 2Mpx kamerka pro videohovory. V útrobách najdeme dva sloty na SIM kartu, podpora LTE či NFC však chybí.

Podívejte se, kde tuto novinku seženete za nejlepší cenu

Operační systém Android 4.4.4 KitKat doplňuje vlastní uživatelské prostředí. Informace o dostupnosti aktualizace na nejnovější Android 5.0 v tuto chvíli nemáme k dispozici. U vybraných prodejců Lenovo A5000 seženete v černé a bílé barvě za doporučenou cenu 4 499 Kč včetně DPH.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

5 komentářů

  1. Robert (neregistrovaný)

    Spíš by mě zajímalo,kdy bude recenze na Lenovo P90. Je to můj favorit:-)

  2. Douglass (neregistrovaný)

    Za ty peníze bez LTE je to drahý a další zbytečnej kus na dnešní dobu se toho valí po krámech hromady. Silná baterie to nezachrání. Já za ty peníze mám BenQ F5 kterej má LTE i NFC a baterie drží celý den a půl taky. I když je slabší. Tohle je tak pro začátečníky.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *