Domů » Bleskovky » Představujeme Lenovo A2010: Android 5.0, LTE a cena pod 3 000 Kč

Představujeme Lenovo A2010: Android 5.0, LTE a cena pod 3 000 Kč

Lenovo uvedlo na český trh další levný smartphone. Model s označením A2010 podporuje všechna evropská LTE pásma a dále nabízí 4,5″ IPS s rozlišením 480 x 854 px, 5Mpx fotoaparát. Hnacím motorem se stal čtyřjádrový čip od Mediateku (MTK6735M), který doplňuje 1 GB RAM a 8GB interní úložiště. Nezapomnělo se ani na slot na microSD karty s maximální kapacitou 32 GB. Kromě slotu na pam. kartu v telefonu nechybí ani druhý slot na SIM kartu, nicméně ta podporuje pouze GSM. Rychlá LTE data využijete pouze s primárním slotem.

Operační systém Android 5.0 Lollipop tradičně doplňuje uživatelské prostředí od Lenova s řadou bonusových funkcí. Nad displejem má své místo 2Mpx kamerka pro videohovory a pořizování selfie, nicméně vzhledem k ceně bychom od obou fotoaparátů neočekávali žádné zázraky. Výbavu uzavírá Wi-Fi 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0 a GPS.

Lenovo A2010 seženete na českém trhu v bílé nebo černé barvě za 2 999 Kč s DPH. Jedná se o poměrně zajímavou alternativu k nedávno testovanému singleSIM modelu Vodafone Smart Speed 6 (recenze), který nabízí Android 5.1, kompletní LTE a cenu 2 377 Kč.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

4 komentářů

 1. Blběna (neregistrovaný)

  Jste si jistí tím IPS displejem ? Já jen, aby vám to pak nespokojení čtenáři nepřišli onlátit o hlavu.

  • Tipuji to spíše na TN, na konkurenčním mobilenetu, je to v parametrech uvedeno, ostatní jako svetaplikaci, dotykomanie použitý panel neuvádějí, stejně tak Gsm Arena.

   IP Ako v téhle ceně mají starty od vodafone, u značek jako lenovo ips nelze čekat.

  • RomanL (neregistrovaný)

   Nemá to IPS displej. Ale přesto je ten displej poměrně slušný, a kupodivu je poměrně dobře vidět i na slunci.

 2. Iggy (neregistrovaný)

  dát tam IPS s aspoň o trošku lepší rozlišení, tak by to byl v celku OK základní telefon…

  TN by byla hrůza…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).