TOPlist

Legendární sci-fi System Shock z roku 1994 dostane remake. Dočkají se hráči na PC i konzolích

system shock
  • Na remaku pro sci-fi hru System Shock pracuje studio Nightdive
  • Jako první by se hra měla znovu objevit na PC, a to již 30. května

Vývojářský tým Nightdive Studios již od roku 2015 pracuje na remaku legendární sci-fi střílečky System Shock. Přepracovaná verze však zažila poměrně strastiplnou cestu vývojem. Právě od roku 2015 se o ní zajímá Nightdive, v roce 2018 však byl vývoj přerušen. Následně se studio k vývoji vrátilo a nyní to vypadá, že je konečně hotovo.

Tvůrci oznámili, že hra dorazí na PC 30. května a bude dostupná jak na Steamu, tak na Epic Games Storu a GOGu. Potvrzen byl taktéž budoucí příchod na konzole Xbox a PlayStation: „Konzolové edice hry System Shock vyjdou na PlayStation 4 a 5, Xbox One a Series X|S v pravý čas; více informací o nich se dozvíte, až je budeme mít k dispozici.“

System Shock je dvoudílná série videoher žánru sci-fi horor. Původní díl vyšel již v roce 1994. Příběh se odehrává v roce 2072, sledujeme hackera, který se naboural do systému megakorporace Tri-Optimum. Ta se specializuje na těžbu minerálů z prstenců planety Saturn. Právě hrou System Shock se insipirovali tvůrci úspěšné série Half-Life.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku