Domů » Bleskovky » Fanouškovský remake ikonického Half-Life konečně má datum vydání

Fanouškovský remake ikonického Half-Life konečně má datum vydání

Fanouškovský remake kultovní FPS Half-Life s názvem Black Mesa dostal po dlouhých letech vývoje datum vydání. Vyjde na Steamu 5. března.

Black Mesa

Remake původně začal svou existenci v roce 2006 jako stejnojmenný mod do Half-Life a od roku 2015 je dostupný za 20 dolarů ve steamovském předběžném přístupu. Hra nicméně postrádala to nejdůležitější, závěrečnou kapitolu, která se odehrává v mimozemské dimenzi. Tu hráči hitu již v době jeho vydání před více než dvaceti považovali za jeho nejslabší část, tvůrci remaku ze studia Crowbar Interactive se jí tedy rozhodli věnovat patřičnou pozornost a pasáž na planetě Xen vydávali kousek po kousku (poslední do světa vypustili v prosinci).

Plná hra slibuje na Source enginu dosud neviděnou grafiku s detailně zpracovanými prostředími, vylepšenou umělou inteligenci nepřátel, nový soundtrack a namluvení postav, stejně jako originál multiplayerový režim nebo podporu modů přes Steam WorkShop.

Martin Duchoslav

Technologický nadšenec, který si ze zájmu o technologie udělal práci. Původním profesním zaměřením politický komentátor. Mám rád počítačové hry (zejména „inteligentní“ FPS jako Bioshock, RPG jako Skyrim a tahové strategie typu HOMAM), tenis, odbornou literaturu (média, psychologie…) nebo vymýšlení slovních hříček typu erfurtský elektrotechnik elegantně experimentoval s echt endéráckým elektromotorem.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments