Domů » Bleskovky » Legendární RPG se vrací: původní Diablo si zahrajete přímo v prohlížeči

Legendární RPG se vrací: původní Diablo si zahrajete přímo v prohlížeči

Na původním Diablu si v roce 1996 vylámal tlačítka myši nejeden hráč. Vzpomínky na hraní slavné počítačové hry z devadesátých lech si nově můžete osvěžit přímo ve vašem webovém prohlížeči. Tam se nyní slavný titul objevil díky práci studia Rivsoft, které svou činnost s projekty od Blizzardu spojuje dlouhodobě.

diablo 1

Tvůrci na webových stránkách uvádí, že prohlížečová verze hry stojí na „zrekonstruovaném“ zdrojovém kódu, který obsahuje všechny důvěrně známé chybky a nedodělky z původní hry. To znamená jediné – zájemce čeká skutečně autentický zážitek. Shareware verzi si může vyzkoušet kdokoliv, pokud však vlastníte originální kopii a máte po ruce příslušné soubory, jejich přetažením na stránku prohlížeče se vám zpřístupní kompletní hra.

Vzhůru do boje

Na vyzkoušení či krátké zahrání však shareware verze plně dostačuje. Kostlivce můžete pobíjet ve dvou prvních oblastech. Kouzlo prvního Diabla spočívá v jednoduchosti – žádné unavující filmečky či nekonečné odstavce dialogů. Nezbývá než sestoupit do sklepení a pustit se do boje.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments