Domů » Bleskovky » Legendární RPG se vrací: původní Diablo si zahrajete přímo v prohlížeči

Legendární RPG se vrací: původní Diablo si zahrajete přímo v prohlížeči

Na původním Diablu si v roce 1996 vylámal tlačítka myši nejeden hráč. Vzpomínky na hraní slavné počítačové hry z devadesátých lech si nově můžete osvěžit přímo ve vašem webovém prohlížeči. Tam se nyní slavný titul objevil díky práci studia Rivsoft, které svou činnost s projekty od Blizzardu spojuje dlouhodobě.

diablo 1

Tvůrci na webových stránkách uvádí, že prohlížečová verze hry stojí na „zrekonstruovaném“ zdrojovém kódu, který obsahuje všechny důvěrně známé chybky a nedodělky z původní hry. To znamená jediné – zájemce čeká skutečně autentický zážitek. Shareware verzi si může vyzkoušet kdokoliv, pokud však vlastníte originální kopii a máte po ruce příslušné soubory, jejich přetažením na stránku prohlížeče se vám zpřístupní kompletní hra.

Vzhůru do boje

Na vyzkoušení či krátké zahrání však shareware verze plně dostačuje. Kostlivce můžete pobíjet ve dvou prvních oblastech. Kouzlo prvního Diabla spočívá v jednoduchosti – žádné unavující filmečky či nekonečné odstavce dialogů. Nezbývá než sestoupit do sklepení a pustit se do boje.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

4 komentářů

 1. První hra, kterou jsem hrál on-line a strávil u ní tisíce hodin. Dobrá nostalgie :-)

  • Trojak na konec obstála, tedy po značných úpravách. Nicméně 4ka už má opravdu prodlení.

   • uni: Já dohrál jedničku, dvojku a datadisk na tehdy dělu Pentium 200Mhz, 64MB RAM a 8MB grafice :-D

    Trojka mě bavila pár hodin, ale už to zdaleka nebylo ono. Sami sebe zřejmě už nepřekonají :-)

   • No upřímně si nejsem jist, zda mají co překonávat. Dvojku jsem nedokázal dohrát. Nekonečné chození a více méně pasivní klikání. Podobně unudil k smrti např. Titan Quest. Proti tomu je Diablo 3 úplný rychlík (s funkčním buildem). Především ale můžeš kdykoli hrát jakýkoli setup dané postavy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).