Legendární Portal dostane po 15 letech od vydání DLC. Do hry přidá ray tracing i nové textury

portal rtx

Legendární Portal svého času přinesl důkaz, že hry z pohledu první osoby nemusí být pouze o nekonečném vyprazdňování zásobníků a hromadě mrtvol okolo. Logický titul od Valve, který se dočkal neméně populárního pokračování, se dodnes těší značné oblibě. Přibližně před dvěma měsíci tak fanoušky jistě potěšilo překvapivé oznámení bezplatného DLC s výmluvným názvem Portal with RTX, které nabídne textury ve vysokém rozlišení a zejména podporu ray tracingu.

Portal with RTX | World Premiere

Nyní se tvůrci přihlásili s konkrétními informacemi ohledně vydání. Příznivci věrohodných odlesků a logických hádanek si tak mohou do kalendářů poznačit datum 8. prosince. Stačí jen vlastnit původní hru a účet na Steamu.

Podle zástupců společnosti Nvidia se inkriminovaný stažitelný obsah podařilo vytvořit na modifikační platformě RTX Remix, která se zaměřuje na snazší implementaci moderních technologií do starších videoher. Samotný Portal díky tomu obdrží například podporu DLSS3 – nejaktuálnější verzi technologie od Nvidie, která umožňuje pomocí umělé inteligence vykreslovat obraz ve velmi vysokém rozlišení bez nadměrných nároků na grafický výkon.Gran Turismo 7Nepřehlédněte

Příznivci digitálních závodů mají důvod k radosti: Gran Turismo možná zamíří na PC

V minulosti se omlazovací kúry v podobě ray tracingu dočkala například frenetická střílečka Quake II či populární virtuální stavebnice Minecraft.

Autor článku
Marek Bartík
Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Kapitoly článku