Legendární Final Fantasy IV míří na mobily. Kdy se dočkáme vydání?

ffiv pixel remaster cecil

Hra s názvem Final Fantasy IV je příběhem hlavního hrdiny Cecila, rytíře, který je rozčarován tyranií, které zpočátku sloužil, a vydává se na křížovou výpravu, aby s ní skoncoval. Na jeho dlouhé cestě mu budou po boku jeho nejlepší přítel Kain, přítelkyně Rosa a další spousta zajímavých postav. Tato hra je fanoušky velmi dobře hodnocena, existují totiž další hry, které ji následovaly. Další věc, která se hráčům bude líbit, je Active Time Battle (ATB), což znamená, že se čas posouvá i v průběhu hry.

Aktualizovaná verze titulu bude mít nové vymoženosti, aby zaujala své publikum. Setkáme se s vylepšenou 2D grafikou s optimalizací pro moderní hardware, upraveným hudebním podtextem s důrazem na přenesení hráče do světa hry, na který dohlížel i původní skladatel Nobuo Uematsu, vylepšeným herním zážitkem spolu s modernizovaným prostředím nastavení, širokými možnostmi automatické bitvy a doplňky jako galerie, hudební přehrávač nebo možnost kdykoli hru uložit.

FinalFantasyIV PixelRemaster
Final Fantasy IV Pixel Remaster

Další tituly v kolekci Pixel Remaster zahrnují první tři hry v dané kategorii. Ty si získaly hodnocení se slovy jako „radost hrát“ či „perfektní pro mobilní zařízení“. Na rozdíl od předchozích her v dané sérii však už Final Fantasy IV obdržela slíbenou aktualizaci. Daná verze hry je ve 3D a je stavěná pro Nintendo DS. Zahrnuje trojrozměrné modely postav a také jejich hlasy.

Verze s přídomkem Pixel Remaster bude ale založena na originální podobě z roku 1991 ve 2D. Popisek na Steamu dodává, že se vlastnosti či obsah hry mohou lišit oproti dříve vydaným podobám. Oficiálního vydání bychom se měli dočkat 8. září, kdy se hra objeví na Google Play i App Store.

Autor článku
Matěj Pavelka
image/svg+xml
+

Kapitoly článku