Domů » Bleskovky » Lahůdka od Meizu nabídne bezrámečkový displej a výklopný fotoaparát

Lahůdka od Meizu nabídne bezrámečkový displej a výklopný fotoaparát

Se závěrem roku se objevují první střípky informací o nadcházejících vlajkových modelech. Jejich společným jmenovatelem se stanou extrémně tenké rámečky kolem displeje. Prvního zástupce nové generace mobilních zařízení vypustilo čínské Xiaomi, přičemž další by měly brzy následovat. Stále častěji se v této souvislosti hovoří o prémiovém smartphonu ze stáje Meizu. Nejnovější únik o chystané novince s prozatímním označením Legent hovoří jako o zařízení, které bude mířit na nejvyšší patra segmentu.

snimek-obrazovky-2016-12-28-v-17-20-10Koncepce vyklápěcího fotoaparátu není žádnou novinkou, obdobné řešení nabídlo již Oppo N3 (recenze)

S tím má pochopitelně korespondovat i hardwarová výbava, která zahrne čipset Exynos 8893 a 6 GB (LPDDR4) operační paměti. Zakřivený Super AMOLED displej nabídne 5,7” úhlopříčku s QHD rozlišením. Z publikovaných skic lze snadno vyčíst také informace o interním úložišti, které pojme 64 či 128 GB dat.

Pokud se naplní uvedená data, Meizu Legent se pochlubí výklopným fotoaparátem s rozlišením 16 Mpx, který má zároveň suplovat funkci selfie kamerky. Mezi další známe parametry patří 3400mAh akumulátor a operační systém Android 7.0 doplněný o nadstavbu Flyme 6 OS. Informace o ceně a dostupnosti zatím chybí, nicméně s ohledem na dřívější spekulace lze oficiální představení očekávat v horizontu několika týdnů.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. Proč se všichni bojí dát pryč tu škaredou bradu dole.. Není důvod tomu říkat bezrámečkový displej.

    • Rámeček něco rámuje, je to kolem dokola. Má to kolem dokola rámeček? Nemá:-) Ale má to okraje, dole a nahoře.

  2. Ten operační systém Android 7 určitě není správný. Teprve nyní se rozjíždí beta testování Flyme 6 postaveného na Androidu 6… Takže bych tuto informaci bral hodně s rezervou.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).