Meizu Pro 7 na renderech: ještě menší rámečky než Mi Mix a vysouvací selfie kamerka

V příštím roce by měly u vlajkových smartphonů významně sblížit rozměry displejů s celkovými půdorysnými rozměry; první „bezrámečkové“ vlaštovky vyslaly do světa společnosti Sharp a Xiaomi, další by měly brzy následovat. Ještě letos bychom se měli dočkat smartphonu Meizu Pro 7, který má odstranit poslední široký pruh v okolí displeje – bradu.

meizu-pro-7

Displej Xiaomi Mi Mix zabírá 84,16 procent čelní plochy, nové Meizu by mělo tuto hodnotu překonat. Kromě toho se nebude jednat o nijak obrovské „pádlo“, displej vyrobený Super AMOLED technologií má mít 5,62 palců a rozlišení 1 080 × 2 160 pixelů, poměr stran tedy bude 2:1. Rozměry telefonu mají být 133 × 70 × 6,5 mm; má být tedy téměř o centimetr nižší než Samsung Galaxy S7 s 5,1″ displejem.

Absence rámečků na přední straně nemá být překážkou v přítomnosti technologií, na něž jsme zvyklí – ultrazvukové čtení otisků prstů má zajišťovat přímo spodní část displeje, 8Mpx selfie kamerka se má vysouvat z horní části telefonu v podobě malé krychličky.

meizu-pro-7i

Hlavní fotoaparát se má již nacházet tradičně na zádech, v kovovém rámu pak mají být rozmístěna tři hardwarová tlačítka a USB-C konektor, který má díky technologii mCharge 4.0 dobít baterii „z nuly na sto“ za pouhých 40 minut.

meizu-pro-7k

Telefon má být nabízen ve dvou paměťových variantách – model se 64GB vnitřní pamětí má údajně stát 2 699 juanů, verze se 128GB má přijít na 3 099 juanů; v obou případech telefon dostane 6 GB RAM a operační systém Flyme OS 5.1 postavený na Androidu.

meizu-pro-7r

K představení Meizu Pro 7 má dojít na Štědrý den, tedy 24. prosince.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku