Kutil vyrobil největší powerbanku na světě. Utáhne pračku a najednou nabije desítky telefonů

Největší powerbanka na svete 1

Nedostatek energie je jedním z palčivých problémů, který zná prakticky každý majitel chytrého telefonu. Zatímco jednou z možností úspory energie je změna nastavení, alternativou je nosit s sebou powerbanku. U ní ale často řešíme zásadní dilema, zda je lepší zvolit vyšší kapacitu (a s tím i vyšší hmotnost), nebo naopak nižší kapacitu a odlehčit tak naší kapse.

ENG) 做了個2700萬毫安的移動充電寶 I Made a 27,000,000-mAh Portable Power Bank 【手工耿Handy Geng】

Čínský influencer Handy Geng na to ale šel trochu jinak. Kapacita běžně dostupných powerbank mu evidentně nedostačovala, a tak se rozhodl vytvořit si vlastní. Na svém YouTube kanálu zveřejnil video, ve kterém se procesem výroby powerbanky s kapacitou neuvěřitelných 27 kAh patřičně chlubí.

Powerbanka, co zvládne napájet televizi, pračku a indukční vařič zároveň

Nutno podotknout, že Geng si pořádně vyhrál nejen s technickým řešením, ale také fyzickou podobou, jež skutečně připomíná powerbanku. Pro napájení externí baterie Geng nainstaloval jeden vstup, nicméně výstupů je k dispozici rovnou 60 a podporují až 220 V. Jeho „vynález“ zvládne napájet až 20 zařízení současně, přičemž například zapojení televize, pračky či indukčního vařiče zároveň pro něj není žádný problém. Horší je to už s přenášením – Gengovu powerbanku totiž do kapsy jen tak nestrčíte.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku