Domů » Články » Králičí apokalypsa, bezdrátová klávesnice a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Králičí apokalypsa, bezdrátová klávesnice a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Ani dnes nepřijdete o pravidelný výběr aplikací a her, které jsou dočasně k mání zcela zdarma, ačkoliv za běžných okolností si za ně jejich tvůrci nějaký poplatek účtují.

Doba bezplatné dostupnosti je omezena čistě vůlí vývojářů, takže ji nemůžeme nijak prodloužit. Pokud vás nějaká položka zaujme, se stažením proto zbytečně neváhejte – brzy již zdarma být nemusí.

Na Androidu i iOS zůstanou stažené aplikace v knihovně označené jako „zakoupené“ i po jejich odinstalaci, takže si můžete něco stáhnout i takříkajíc „do zásoby“.

iOS

Remote Pad for Mac

Tato poměrně jednoduchá aplikace umožňuje proměnit váš iPhone nebo iPad v bezdrátovou klávesnici k Macu. Můžete takto rozšířit možnosti zadávání o samostatný numerický blok, šipky, speciální funkční tlačítka a nechybí dokonce ani možnost vytvořit si zcela vlastní rozložení určitých kláves, které pak budete mít kdykoliv po ruce.

Nejčastějším využitím bude právě asi numerický blok, který dokáže zefektivnit práci v tabulkových programech a podobných aplikacích. Vše ale samozřejmě funguje zcela bezdrátově, což také umožňuje využívat telefon se zobrazenými šipkami například k ovládání promítané prezentace, díky čemuž nebudete muset při prezentování stát poblíž počítače.

Pro bezproblémový chod aplikace musíte na vašem macOS zařízení nainstalovat doplňkovou pomocnou aplikaci a být připojeni na stejné síti, jako iPhone či iPad. Aplikaci je ale možné používat i pokud není k dispozici síť, na niž by se oba typy zařízení mohly připojit – stačí na iOS přístroji vytvořit hotspot, připojit na něj Mac a vše bude opět fungovat.

Timity

‎Timity
Cena: zdarma

Timity je vcelku zvláštní nástroj, který ale může být v případě potřeby velmi užitečný. Účelem této aplikace je počítat čas zbývající do určité události, uplynulý od určité události, nebo dělící dvě události. Je přitom možné kombinovat i data s konkrétním časovým úsekem, takže lze například k určitému datu a hodině přičíst délku filmu v minutách a získat tak další „událost“ (konec filmu) od níž můžete počítat další úsek.

Typickým využitím je třeba rozplánování si dne, kdy můžete zadat pevné události (konec práce, schůzka s lékařem, odjezd autobusu…) a k nim si případně přičíst nějaké odhadované doby (chůze na zastávku…) a získat tak jasný přehled o tom, kolik vám zbývá času do určitých částí dne. Jasně tak například uvidíte, že vám mezi koncem práce a návštěvou u lékaře vzniká mezera 46 minut, takže si stihnete zajít na kávu do oblíbené kavárny.

Sledovat lze ale i výrazně vzdálenější události, takže můžete třeba odpočítávat čas do dovolené, zahájení prodeje vyhlédnutého telefonu, nebo do důchodu.

Jako doplněk pak v aplikaci najdete funkci vypočítávající přesný okamžik východu a západu slunce ve vaší lokaci.

To Do List

To Do List - Reminder PRO
Cena: 79,00 Kč

Aplikaci To Do List netřeba podrobně popisovat – jedná se zkrátka o plánovací kalendář, respektive „připomínáček“.

Čím se však liší od ostatních aplikací, včetně té systémové, je samotný způsob připomínání. Obsah připomenutí si totiž můžete předem nahrát a v nastavené době vám pak bude zpráva přehrána. To přijde vhod například při řízení nebo při sportu, kdy se nechcete koukat na displej telefonu.

Sally’s Law

‎Sally's Law
Cena: 25,00 Kč+
Sally's Law
Sally's Law
Cena: 23,99 Kč

Sally’s Law je velmi oceňovaná nezávislá hra, která se dokonce v roce 2016 umístila v TOP 3 nejlepších indie hrách na Google Play. Hra je velmi zaměřená na příběh, který se postupně v průběhu vašeho postupu odhaluje a stále rozvíjí.

Podstata příběhu spočívá v tom, že se v kůži Sally chcete dostat do rodného domu, abyste se mohli setkat s vážně nemocným otcem. A při tom vám nemůže nic stát v cestě. K tomu odkazuje i název samotný, který by se dal volně přeložit jako Sallyin zákon, tedy opak zákonu schválnosti.

Z technické stránky se jedná vlastně o kombinaci plošinové skákačky a logické hry, v níž ale hraje zásadní roli zmiňovaný příběh. Po cestě do rodného domu budete muset překonávat různé překážky – a to jak fyzické v podobě objektů, které musíte přeskočit, tak ty logické – tedy různé hádanky a puzzle, na jejichž řešení budete pro další postup muset přijít.

Hra zaujme i povedenou komiksovou grafikou, jejímž ústředním motivem je kombinace zaoblených „kulatých“ objektů (včetně Sally) s hranatým prostředím, což vytváří zajímavý kontrast.

Sally’s Law je aktuálně možné stáhnout zdarma na iOS i Android, proto hru zařazujeme doprostřed přehledu.

 

Android

Save The Bunnies

Save The Bunnies
Cena: zdarma

V našem seriálu už jsme měli celou řadu her z nejrůznějších žánrů. Nic jako Save The Bunnies však ještě náš výběr „nespatřil“.

Cílem této lehce brutální hry je rozmnožovat králičí rodinku na hranatém vzdušném ostrově a vyhýbat se prolétávajícím řezným kotoučům. Králičí rodinka se rozrůstá s tím, jak konzumujete postupně se objevující potravu. Avšak čím větší skupina králíků, tím větší problém vyhnout se prolétávajícím ostřím. Hra vám dá několik okamžiků před samotným vypuštěním kotoučů vědět jejich trajektorii, takže je jen na vás, jak rychlý postřeh máte.

Ve hře se občas objeví i nějaké power-upy, které vám například zajistí krátkodobou nesmrtelnost, nebo rychlejší pohyb. Je zde ale také náhodně se spouštějící režim Rush Hour, v němž po nějakou dobu ostří lítají ve značně zvýšené kadenci.

Cílem hry je vydržet s co největším počtem králíků co možná nejdelší dobu, přičemž „nevadí“, když občas o nějakého králíka tragicky přijdete. Dokud zbývají alespoň dva, lze rodinku obnovit.

Buff Knight Advanced

Buff Knight Advanced je 2D retro RPG, v níž budete stále v pohybu. Nejsou zde tedy klasicky oddělené dungeony a jednotlivé questy, které musíte plnit. Jakmile zlikvidujete jednu tlupu nepřátel, druhá už na vás bude za chvíli čekat.

Monstra samozřejmě s postupem hrou sílí, až se postupně stanou neporazitelná – tedy za předpokladu, že dostatečně nevylepšíte svou postavu. K tomu slouží všemožné upgrady zbraní i zbroje, za něž můžete platit artefakty získanými v bojích.

Ve hře narazíte ve 12 úrovních na stejný počet speciálních bossů, které budete muset porazit promyšleným a stupňovaným útokem. Při tom všem na vás bude čekat 20 unikátních artefaktů, bezpočet vylepšení, dvě postavy a povedená retro „8bitová“ grafika.

Hra je druhým pokračováním velmi oceňovaného prvního dílu, který se stal v několika zemích nejoblíbenější placenou RPG hrou a v domovské Koreji dokonce i nejoblíbenější placenou hrou vůbec.

Age of Civilizations Afrika

Age of History Afrika
Cena: 37,99 Kč

Strategická hra Age of Civilizations Afrika spadá do žánru her, kde je vaším cílem z pozice všemocného vládce ovládnout celou herní mapu, což je v tomto případě Afrika.

Využívat pro to můžete kromě armád také diplomatické kroky a samozřejmostí je nutnost věnovat se růstu či naopak poklesu populace, od čehož se odvíjí celá řada dalších problémů, či naopak výhod.

V této hře je celkem 235 menších civilizací, které si lze buď zcela podmanit, nebo si z nich udělat „spřátelené“ vazalské národy. Každá hra je náhodně generovaná, takže by se neměl příběh opakovat.

Hrát můžete v několika scénářích, mezi nimiž najdete kromě moderního světa také rok 1914, což vám dává možnost psát alternativní dějiny.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).