Velká narozeninová soutěž s LG
Domů » Bleskovky » Koupit na iPhonu a používat na Macu. Apple prozradil brzký příchod univerzálních aplikací

Koupit na iPhonu a používat na Macu. Apple prozradil brzký příchod univerzálních aplikací

Microsoftu sázka na univerzální aplikace nevyšla, nyní se o něco podobného pokouší Apple. Vývojáři mají již nyní možnost v rámci projektu Catalyst s minimálním úsilím přetvářet aplikace pro iPad na macOS, ovšem takových titulů je zatím poskrovnu. Možná se ale blýská na lepší časy, neboť se Apple odhodlává učinit důležitý krok – jednotné platby za jednu aplikaci napříč jablečnými platformami.

Univerzální nákupy už v březnu

Funkci „univerzální nákup“ odhaluje nová verze vývojářského prostředí Xcode 11.4., spuštěna má být už letos v březnu. Univerzální platby bude možné provádět nejen za samotné aplikace, ale i za nákupy v nich; postačí zaplatit jednou a nákup se projeví v té samé aplikaci na jiné platformě. Podpora přijde se systémy iOS 13.4, iPadOS 13.4, tvOS 13.4 a macOS Catalina 10.15.4.

Apple se s touto novinkou také chystá sjednotit kategorie obchodů aplikací na svých platformách, aby lidem usnadnil vyhledávání aplikací; do iOS tak přibydou sekce Vývojářské nástroje a Grafika&Design, zatímco obchod v macOS bude obohacen o spoustu sekcí z iOS.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments