Domů » Bleskovky » Koupit na iPhonu a používat na Macu. Apple prozradil brzký příchod univerzálních aplikací

Koupit na iPhonu a používat na Macu. Apple prozradil brzký příchod univerzálních aplikací

Microsoftu sázka na univerzální aplikace nevyšla, nyní se o něco podobného pokouší Apple. Vývojáři mají již nyní možnost v rámci projektu Catalyst s minimálním úsilím přetvářet aplikace pro iPad na macOS, ovšem takových titulů je zatím poskrovnu. Možná se ale blýská na lepší časy, neboť se Apple odhodlává učinit důležitý krok – jednotné platby za jednu aplikaci napříč jablečnými platformami.

Univerzální nákupy už v březnu

Funkci „univerzální nákup“ odhaluje nová verze vývojářského prostředí Xcode 11.4., spuštěna má být už letos v březnu. Univerzální platby bude možné provádět nejen za samotné aplikace, ale i za nákupy v nich; postačí zaplatit jednou a nákup se projeví v té samé aplikaci na jiné platformě. Podpora přijde se systémy iOS 13.4, iPadOS 13.4, tvOS 13.4 a macOS Catalina 10.15.4.

Apple se s touto novinkou také chystá sjednotit kategorie obchodů aplikací na svých platformách, aby lidem usnadnil vyhledávání aplikací; do iOS tak přibydou sekce Vývojářské nástroje a Grafika&Design, zatímco obchod v macOS bude obohacen o spoustu sekcí z iOS.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. No konečně. Už bylo na čase. Myslím, že Microsoft by měl začít konečně makat. Pokud budou na macos k dispozici iPados aplikace, bude mít Microsoft velké potíže.

    • No to vis, ze jo :D

    • O jaké potíže by se mělo jednat? macOS má dnes jaký tržní podíl, 1-5%? Nějak nevidím, že by se v korporátní sféře (která na produkty vydělává) switchovalo na tuto platformu.

    • MacOS ma podil na trhu 17% (viz [odkaz])

    • Pěkné, pamatuji doby, kdy měl macOS kolem 5%, stejně jako linux. Za rozšíření samozřejmě může historicky iPhone. Jsem také rád, že Windows padá, Microsoft potřebuje pěkně přes držku za to, co předvádí s Win10.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).