Domů » Bleskovky » Koupit na iPhonu a používat na Macu. Apple prozradil brzký příchod univerzálních aplikací

Koupit na iPhonu a používat na Macu. Apple prozradil brzký příchod univerzálních aplikací

Microsoftu sázka na univerzální aplikace nevyšla, nyní se o něco podobného pokouší Apple. Vývojáři mají již nyní možnost v rámci projektu Catalyst s minimálním úsilím přetvářet aplikace pro iPad na macOS, ovšem takových titulů je zatím poskrovnu. Možná se ale blýská na lepší časy, neboť se Apple odhodlává učinit důležitý krok – jednotné platby za jednu aplikaci napříč jablečnými platformami.

Univerzální nákupy už v březnu

Funkci „univerzální nákup“ odhaluje nová verze vývojářského prostředí Xcode 11.4., spuštěna má být už letos v březnu. Univerzální platby bude možné provádět nejen za samotné aplikace, ale i za nákupy v nich; postačí zaplatit jednou a nákup se projeví v té samé aplikaci na jiné platformě. Podpora přijde se systémy iOS 13.4, iPadOS 13.4, tvOS 13.4 a macOS Catalina 10.15.4.

Apple se s touto novinkou také chystá sjednotit kategorie obchodů aplikací na svých platformách, aby lidem usnadnil vyhledávání aplikací; do iOS tak přibydou sekce Vývojářské nástroje a Grafika&Design, zatímco obchod v macOS bude obohacen o spoustu sekcí z iOS.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Skylark
Uživatel
Skylark
Offline

No konečně. Už bylo na čase. Myslím, že Microsoft by měl začít konečně makat. Pokud budou na macos k dispozici iPados aplikace, bude mít Microsoft velké potíže.

lerion
Anonym
lerion
Offline

No to vis, ze jo :D

Maxipes
Anonym
Maxipes
Offline

O jaké potíže by se mělo jednat? macOS má dnes jaký tržní podíl, 1-5%? Nějak nevidím, že by se v korporátní sféře (která na produkty vydělává) switchovalo na tuto platformu.

PetrCBR
Uživatel
PetrCBR
Online

MacOS ma podil na trhu 17% (viz [odkaz])

maq1234
Anonym
maq1234
Offline

Pěkné, pamatuji doby, kdy měl macOS kolem 5%, stejně jako linux. Za rozšíření samozřejmě může historicky iPhone. Jsem také rád, že Windows padá, Microsoft potřebuje pěkně přes držku za to, co předvádí s Win10.