Velká narozeninová soutěž – slavíme 15. narozeniny!
Domů » Bleskovky » Koronavirus kosí další konference: GDC a Facebook F8 nebudou, Apple WWDC v ohrožení

Koronavirus kosí další konference: GDC a Facebook F8 nebudou, Apple WWDC v ohrožení

V tomto týdnu se měl odehrát svátek všech fanoušků mobilních technologií, tradiční barcelonský veletrh Mobile World Congress. Kvůli obavám z šíření nákazy COVID-19 se z něj postupně odhlašovali jednotliví technologičtí giganti, až byl nakonec celý veletrh zrušen. Bohužel se nejedná o jedinou letošní akci, která se kvůli koronaviru neuskuteční.

cina china koronavirus

GDC 2020

Už příští měsíc se měla uskutečnit herní akce Game Developers Conference, kterou každým rokem navštěvují desetitisíce účastníků, ovšem postupně přicházely omluvenky od společností jako Sony, Microsoft, Facebook, Kojima, Unity, Electronics Arts, Amazon, Activision, GearBox, apod.

GDC

Bez nich by pochopitelně akce nedávala příliš velký smysl, a tak bylo rozhodnuto, že se termín akce posune na neurčito. Náhradní termín zatím není známý, nebyli bychom však překvapeni, kdyby se neuskutečnila vůbec.

Facebook F8

Facebook každý rok koná svoji vývojářskou konferenci F8, na které se odhalují nejen připravované novinky ze stejnojmenné sociální sítě, ale i z dalších projektů, kterým se společnost věnuje. Letošní ročník Facebook F8 byl naplánovaný na 5. a 6. květen, v tomto týdnu však Facebook oznámil, že akci ruší a namísto toho uspořádá pouze sérii dílčích menších událostí a většinu obsahu bude streamovat na internetu.

f8

Facebook každoročně z výtěžků F8 věnuje 250 tisíc dolarů organizacím pomáhajícím diverzifikovat technologický průmysl, v letošním roce se rozhodl tuto částku zdvojnásobit, podpoří zejména firmy pracující v San Jose.

Apple WWDC, Google I/O a Microsoft Build?

V květnu a červnu se pro změnu konají vývojářské konference Applu, Googlu a Microsoftu, ovšem i u nich nelze s jistotou říci, že se uskuteční. Zatím se spekuluje pouze o zrušení WWDC, ovšem Apple tyto fámy nijak nekomentuje. Záleží především na tom, zda se šíření koronaviru podaří do termínu konference zastavit; pokud ne, těžko najdou technologičtí giganti odvahu svolávat vývojáře z celého světa na jedno místo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments