Domů » Bleskovky » Konečně zcela bez kompromisů? OnePlus 8 Pro se prý nezalekne ponoření do vody

Konečně zcela bez kompromisů? OnePlus 8 Pro se prý nezalekne ponoření do vody

Smartphony OnePlus se mohou v mnoha oblastech měřit s naprostou špičkou, některé chybějící drobnosti omlouvá jejich nižší prodejní cena. S každou novou generací nicméně číslo na cenovce roste a počet kompromisů se snižuje, u letošní řady by dokonce mělo dojít k odstranění dvou největších nedostatků – chybějícího bezdrátového nabíjení a certifikované voděodolnosti.

oneplus wireles

Voděodolný OnePlus 8 Pro?

Na obě tyto funkce byli zástupci OnePlus v minulosti opakovaně dotazováni, v obou případech se však tvářili zamítavě: absence bezdrátového dobíjení byla omlouvána přítomností ultrarychlého kabelového dobíjení, voděodolnost by pak prý zbytečně navyšovala cenu zařízení. Minulá generace OnePlus 7/7T sice jistou formu odolnosti proti vodě měla, avšak bez jakékoliv certifikace a záruky. OnePlus 8 by podle informátora Maxe J. mohl nabídnout odolnost s certifikací IP68, tedy stejnou jako mají konkurenční vlajkové modely.

oneplus 8

Otázkou zůstává, o kolik IP certifikace navýší koncovou cenu zařízení, a zda bude voděodolností disponovat pouze nejvyšší OnePlus 8 Pro, či se dočká i základní OnePlus 8.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).