Domů » Bleskovky » Konec války: Samsung a Apple jednají o ukončení patentových sporů

Konec války: Samsung a Apple jednají o ukončení patentových sporů

Společnosti Samsung a Apple spolu posledních několik let svádí patentové bitvy po celém světě. I když obě strany slavily několik dílčích vítězství, žádné peníze dosud kvůli odvoláním a soudním odkladům zaplaceny jednou či druhou stranou nebyly. Obě firmy jsou si vědomy toho, že tyto soudní spory jsou především brzdami vývoje a snaží se najít řešení, které by bylo uspokojivé pro obě strany.

 

Tuto informaci sdělil v neděli úředník Korea Fair Trade serveru Korea Times. Mimojiné také prozradil, že jednání obou gigantů je v současné době na „pracovní úrovni“, ve snaze domluvit se na snížení rozdílů v licenčních poplatcích. To ale ještě neznamená, že se to oběma společnostem podaří. Loni například CEO Apple Tim Cook a prezident Samsung Electronics Choi Gee-sung jednali o patentových sporech 17 hodin, ale bezvýsledně.


  

Samsung má rozhodně mnoho důvodů k tomu, aby se pokusil patentové spory s Applem urovnat. Poslední soudní vítězství Applu z listopadu letošního roku by mu vysálo z kapes dalších 290 milionů dolarů, celkově by měl Samsung Applu za porušování patentů zaplatit 890 milionů dolarů (17,7 miliard Kč). Samsung věří, že se mu podaří s Applem nalézt dohodu o vzájemném uznávání patentů za podmínek, kdy bude Apple ochoten snížit licenční poplatky. Apple totiž údajně žádá po Samsungu více než 30 dolarů za každé prodané zařízení, které bylo shledáno v rozporu s patenty Apple.

 

Budeme tedy držet oběma společnostem palce, aby nalezly vzájemnou shodu a mohly se plnými silami soustředit na vývoj nových zařízení. Samsung a Apple jsou totiž jediné společnosti, které na trhu s chytrými telefony vydělávají, byla by škoda, kdyby se nadále takto vzájemně ničily soudními spory.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
mimar48
Anonym
mimar48

Žádné peníze zatím ani jednou stranou zaplaceny nebyly…. ale kdyby tak peníze, vylité mezitím do kapes právníků, byly investovány do vývoje – třeba lepších baterií – to by byl panečku skok kupředu.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Presne tak,baterie je nejvice opomijena cast a pritom tak dulezita.Zatim se honi za full hd na uhloprickach ,kde to neni potreba nebo nesmyslnymi nevyuzitymi jadry apod.

Tony (neregistrovaný)
Anonym
Tony (neregistrovaný)

Problém je, že oni by aj tak tie peniaze nedali do vývoja batérií.

uni
Uživatel
uni

Jste si jisti, že např. u Apple s 150 miliardami dolarů v hotovosti jsou náklady na právní služby omezením rozpočtu pro vývoj?:-D

mimar48
Anonym
mimar48

Nejspíš ne, ale vylití takového potenciálu do koryta vychytralých nenažranců prostě zamrzí…