Domů » Bleskovky » Konec války: Samsung a Apple jednají o ukončení patentových sporů

Konec války: Samsung a Apple jednají o ukončení patentových sporů

Společnosti Samsung a Apple spolu posledních několik let svádí patentové bitvy po celém světě. I když obě strany slavily několik dílčích vítězství, žádné peníze dosud kvůli odvoláním a soudním odkladům zaplaceny jednou či druhou stranou nebyly. Obě firmy jsou si vědomy toho, že tyto soudní spory jsou především brzdami vývoje a snaží se najít řešení, které by bylo uspokojivé pro obě strany.

 

Tuto informaci sdělil v neděli úředník Korea Fair Trade serveru Korea Times. Mimojiné také prozradil, že jednání obou gigantů je v současné době na „pracovní úrovni“, ve snaze domluvit se na snížení rozdílů v licenčních poplatcích. To ale ještě neznamená, že se to oběma společnostem podaří. Loni například CEO Apple Tim Cook a prezident Samsung Electronics Choi Gee-sung jednali o patentových sporech 17 hodin, ale bezvýsledně.

  

Samsung má rozhodně mnoho důvodů k tomu, aby se pokusil patentové spory s Applem urovnat. Poslední soudní vítězství Applu z listopadu letošního roku by mu vysálo z kapes dalších 290 milionů dolarů, celkově by měl Samsung Applu za porušování patentů zaplatit 890 milionů dolarů (17,7 miliard Kč). Samsung věří, že se mu podaří s Applem nalézt dohodu o vzájemném uznávání patentů za podmínek, kdy bude Apple ochoten snížit licenční poplatky. Apple totiž údajně žádá po Samsungu více než 30 dolarů za každé prodané zařízení, které bylo shledáno v rozporu s patenty Apple.

 

Budeme tedy držet oběma společnostem palce, aby nalezly vzájemnou shodu a mohly se plnými silami soustředit na vývoj nových zařízení. Samsung a Apple jsou totiž jediné společnosti, které na trhu s chytrými telefony vydělávají, byla by škoda, kdyby se nadále takto vzájemně ničily soudními spory.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
5 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments