Domů » Bleskovky » Konec problémům s parkováním? Google Mapy problém vyřeší za vás

Konec problémům s parkováním? Google Mapy problém vyřeší za vás

Google Mapy jsou neustále vylepšovány a brzy dostanou další zajímavou funkci. Aplikace by vás měla informovat o tom, jak náročné bude v cílové destinaci najít místo k zaparkování. To se může hodit především při velkých akcích, jako jsou koncerty, sportovní zápasy, nebo jiné události, na které se sjíždí velký počet lidí.

googlemaps_route

Server Android Police objevil tuto funkcionalitu v chystané aktualizaci aplikace, prozatím však není jasné, jak bude odhadování fungovat. Je možné, že pravděpodobnost bude jednoduše vypočtena z počtu volných míst v cíli a denní době, případně podle očekávaného počtu návštěvníků. Náročnost by měla být rozdělena do tří úrovní, od dostatku volných míst, přes střední obsazení, až po jejich omezený počet.

parking

Zda se nová funkce objeví již v příští aktualizaci se bohužel dozvíme až s jejím příchodem. Je také docela možné, že Google tuto funkci nejprve spustí v USA a postupně ji bude uvolňovat do dalších zemí.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments