Domů » Bleskovky » Konec oblíbené řady? Samsung možná zařízne sérii Note a zaměří se na ohebné modely

Konec oblíbené řady? Samsung možná zařízne sérii Note a zaměří se na ohebné modely

Řada Galaxy Note patří už pěknou řádku let mezi výkladní skříně Samsungu. Nezastavilo ji ani dnes již legendární fiasko s vybuchujícím Note7. Velké, drahé a špičkově vybavené přístroje se staly jistou ukázkou toho, co jihokorejský gigant dokáže vyrobit.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 016
Galaxy Note 20 Ultra. Poslední svého druhu?

Nyní se však začaly objevovat informace, které naznačují, že Galaxy Note 21 možná vůbec nedorazí. Konec této řady podle všeho zapříčiní příchod některých nových modelů.

První rok bez Galaxy Note?

Na podivné ticho ohledně očekávaného Galaxy Note21 upozornil na Twitteru známý leaker Ice Universe. Ten uvedl, že o vývoji zatím nejsou žádné informace, což je zvláštní. Většinou se totiž první útržky informací začínají objevovat už šest až osm měsíců před představením.

Teorii o konci řady podporuje také včerejší tweet Maxe Weinbacha, který zveřejnil specifikace připravované řady Samsung Galaxy S21. V seznamu vlajkových modelů očekávaných pro příští rok najdeme celkem sedm přístrojů, avšak Note chybí.

Důvodem pro to může být fakt, že jedno z hlavních lákadel řady Galaxy Note – stylus S Pen, postupně přeberou jiné modely. Mluví se o tom, že by speciální stylus měl podporovat i nový Galaxy S21 Ultra, byť se nepředpokládá, že by k němu S Pen byl v balení, či na něj přístroj dokonce měl slot. Spekulace nicméně uvádějí podporu S Penu i u skládacího Galaxy Z Fold 3, kam už by se pero vejít mohlo. Řada Galaxy Fold navíc zároveň přebírá i další z typických vlastností řady Galaxy Note, a to sice velký displej.

Tip: Samsung Galaxy Note je i po devíti letech zcela unikátní řadou. Projděte si s námi její kompletní historii

Tyto útržky informací tak začínají dávat dohromady poměrně racionálně vypadající teorii, že Samsung řadu Galaxy Note opustí ve prospěch svých novějších produktů. Oficiální potvrzení ale nemáme.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

19 komentářů

 1. Tak to ať si celou eS-kovou řadu strčí do špic!!! Řadu Note jsem měl rád, ale přidat podporu S-pen jen to toho největšího pádla s cenou atakující 40tis, které si musíš ještě zvětšit krytem nebo obalem, aby si měl kam S-pen strčit? To už vážně ne!!! Člověk už si opravdu nemůže pořídit top telefon normálních rozměrů. Když sebou nechce tahat prkno na krájení, tak musí zvolit oškubaného, i přes to drahého, zmetka!

 2. Tak to by bylo smutné,,,design je věc individuální,,,ale za mě je NOTE nejhezčí Samšunt,,,je to super HRANA a byla by škoda kdyby mu i zvonila,,,Samšunt slíbil podporu až do androidu 13,,,tak pokud se nic nestane,,,měl by nějaký ten pátek vydržet a pak se uvidí co dál,,,S-ková řada rozhodně není po designové stránce ideální náhrada…GO NOTE GO

 3. marastudna 50

  Je to obrovská škoda,nicméně mi uniká podstata věci v tom,že:Na jednu stranu zaříznou Note jako takový a na druhou ho pak nahradí jiným zařízením,kde musíte mít formou knížky či určeného krytu možnost S pen k telefonu přidat-po kapsách to člověk tahat nebude.Umím si představit,že stylus bude mít např:Nový S 30+či Ultra,ale cena bude opdpvídající a hlavně Stylus byl a je pro určitou skupinu zákazníků,to si nepořizuje každý,tedy jsem opravdu zvědav,jak se toto bude vyvíjet.

 4. Pro mne je to důvod, proč skončit se Samsungem. Note byl jediný telefon, který mi dával smysl a který jsem kupoval.

  • V klidu, jeste nic neni jiste, o konci Note se mluví už od roku 2016 a pořád tu s námi je. Je to jedinečné zařízení, bez konkurence.

   • Jenom díky S-Penu. Když dostane přímou podporu i jiný model, význam Note řady se ztrácí.

   • Neztrácí, protože integrace S-Pen.
    Pouzdro navic, aby sel uklidit S-Pen je degradace a nema to s klasickym Note nic spolecneho. A Note řada není jen o S-Pen.

   • Nepíšu nic o integraci či neintegraci.
    Note řada je čistě o stylusu.
    Jinak je to klasický top Android, akorát hranatého tvaru.

   • No právě, nepíšeš o ní a to je ta chyba, protože o ní to je. Dodání stylusu „bokem“ neudělá ze smartphone rázem Note.

   • Jenže ten S-Pen posouvá Note někam úplně jinam, kam na něj zatím žádný konkurenční přístroj nedosáhl…

 5. Nevím Nevím...

  Vše tomu nasvědčuje.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).