Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S21: známe parametry všech chystaných modelů

Samsung Galaxy S21: známe parametry všech chystaných modelů

Příští řada vlajkových smartphonů od Samsungu bude představena nečekaně brzy, korejský gigant prý chystá odhalení rodiny Galaxy S21 už do půlky ledna příštího roku. Díky tomu se k nám dostávají informace o těchto telefonech neobvykle brzy, už nyní se server Android Police dostal k poměrně podrobnému soupisu parametrů všech tří chystaných modelů.

samsung galaxy s21 s30 2
Samsung Galaxy S21 na neoficiálním renderu

Samsung Galaxy S21 a S21+

Začněme nejprve dvěma základními modely, které si budou v mnoha ohledech velmi podobné. Jejich hlavním rozlišujícím prvkem bude především jejich velikost, která se bude odvíjet od úhlopříčky displeje. Menší model má dostat do výbavy 6,2“ panel, větší bude mít 6,7“ zobrazovač. V obou případech se má jednat o plochý displej s rozlišením Full HD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz.

galaxy s21

Oba telefony bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 875 nebo Samsung Exynos 2100 v závislosti na trhu. V obou případech se o výrobu čipu postará Samsung vlastním 5nm výrobním procesem, těšit se můžeme nejen na vysoký výkon, ale i na podporu moderních bezdrátových sítí 5G, Wi-Fi 6 a Bluetooth 5.1.

Galaxy S21 i S21+ mají dostat trojitý hlavní fotoaparát, který má tvořit klasická 12Mpx kamera, 12Mpx širokoúhlá kamera a nakonec 64Mpx teleobjektiv. Rozlišení čelní kamery neznáme, víme však, že bude umístěn do otvoru v displeji. Menší Galaxy S21 si bude brát energii z 4 000mAh akumulátoru, větší Galaxy S21+ dostane pod kapotu 4 800mAh baterii.

Server AndroidPolice spekuluje o materiálu zad – základní model Galaxy S21 prý bude mít pouze plastová záda, u Galaxy S21+ zatím není jasno. Menší Galaxy S21 bude údajně dostupný ve fialové, růžové, šedé a bílé barvě, větší Galaxy S21+ ve stříbrné, černé a fialové.

Samsung Galaxy S21 Ultra

Nejvýše postavený model v řadě se má nabídnout větší displej s úhlopříčkou 6,8“, Quad HD+ rozlišením a adaptivní obnovovací frekvencí, který se bude plynule přepínat mezi 1 až 120 Hz. Displej bude mít zakřivené boky a údajně bude podporovat aktivní pero Samsung S Pen. V těle pro něj nebude připravena šachta, Samsung má v plánu prodávat kryty a obaly, které pero bezpečně uchovají.

galaxy s21 ultra

Galaxy S21 Ultra má dostat i odlišnou sestavu fotoaparátů, jejichž konfigurace má být následující:

  • Hlavní 108Mpx snímač
  • Širokoúhlá 12Mpx kamera
  • 10Mpx snímač pro 3× optické přiblížení
  • 10Mpx snímač s periskopickou optikou pro 10× přiblížení

Všechny fotoaparáty mají podporovat natáčení videa ve 4K rozlišení při 60 fps, hlavní snímač má navíc zvládat záznam 8K videa při 30 fps.

Galaxy S21 Ultra má mít stejný procesor jako menší modely, pouze bude dovybaven podporou sítí Wi-Fi 6E, které mají být až dvakrát rychlejší než standard Wi-Fi 6. V útrobách telefonu má být umístěna 5 000mAh baterie s podporou rychlonabíjení výkonem až 25 Wattů. Všechny tři telefony budou běžet na platformě One UI 3.1, která bude postavena na Androidu 11.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.