Kompletní únik Moto G5 a G5 Plus: menší displeje, lepší výbava a nejnovější Android

Společnost Lenovo přiveze na veletrh MWC nástupce loňských smartphonů střední třídy Moto G4 a G4 Plus. I když nás od jejich premiéry dělí ještě necelých 14 dní, e-shop Ktronix nevydržel čekat, a vystavil oběma telefonům produktové karty již nyní. Můžeme se tak s předstihem podívat, co si pro nás Lenovo na začátek roku připravilo.

Moto G5

Lenovo v letošním roce překvapivě u řady Moto G sáhne ke zmenšování displejů, základní varianta Moto G5 dostane 5″ zobrazovač s Full HD rozlišením. Pod displejem se bude nacházet čtvercové tlačítko s integrovanou čtečkou otisků prstů, nad ním pak 5Mpx kamerka.

Hlavní fotoaparát na zadní straně svým vzhledem nápadně připomíná loňské vlajkové modely řady Moto Z, v černém kruhovém fotomodulu najdeme přivětlovací LED a čočku překrývající 13Mpx senzor. Tělo telefonu bude kovové, pouze horní část zad bude kvůli průchodu signálu bezdrátových sítí plastová.

 

Menší z obou Moto G5 bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 430 za podpory 2 GB RAM, pro uživatelská data bude připraven 32GB prostor, což je na telefon střední třídy velmi slušná hodnota, kterou navíc půjde rozšířit paměťovou kartou. Energii zajistí akumulátor o kapacitě 2 800 mAh, což je bohužel o 200 mAh méně, než měla G4.

g5-specs

Moto G5 Plus

Designově se G5 a G5 Plus nijak zásadně neliší, pouze model Plus dostane větší displej s úhlopříčkou 5,2 palce, rovněž s Full HD rozlišením. Telefon si polepší i z hlediska výkonu, o nějž se postará Qualcomm Snapdragon 625 v kombinaci se 2 GB RAM. Pro ukládání dat bude připravena 64GB paměť, případně prostor na microSD kartě.

header-moto5plus-930x784

Moto G5 Plus bude pořizovat 12Mpx snímky, případně selfies přední 5Mpx kamerkou. Kapacita akumulátoru bude 3 000 mAh, operační systém u obou telefonů Android 7.0 Nougat. Moto G5 a G5 Plus si odbydou premiéru 26. února, kdy se dozvíme i jejich ceny a dostupnost.

g5-plus-specs

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku