Domů » Bleskovky » Kompletní únik Moto G5 a G5 Plus: menší displeje, lepší výbava a nejnovější Android

Kompletní únik Moto G5 a G5 Plus: menší displeje, lepší výbava a nejnovější Android

Společnost Lenovo přiveze na veletrh MWC nástupce loňských smartphonů střední třídy Moto G4 a G4 Plus. I když nás od jejich premiéry dělí ještě necelých 14 dní, e-shop Ktronix nevydržel čekat, a vystavil oběma telefonům produktové karty již nyní. Můžeme se tak s předstihem podívat, co si pro nás Lenovo na začátek roku připravilo.

Moto G5

Lenovo v letošním roce překvapivě u řady Moto G sáhne ke zmenšování displejů, základní varianta Moto G5 dostane 5″ zobrazovač s Full HD rozlišením. Pod displejem se bude nacházet čtvercové tlačítko s integrovanou čtečkou otisků prstů, nad ním pak 5Mpx kamerka.

header-moto5

Hlavní fotoaparát na zadní straně svým vzhledem nápadně připomíná loňské vlajkové modely řady Moto Z, v černém kruhovém fotomodulu najdeme přivětlovací LED a čočku překrývající 13Mpx senzor. Tělo telefonu bude kovové, pouze horní část zad bude kvůli průchodu signálu bezdrátových sítí plastová.

 

Menší z obou Moto G5 bude pohánět čipset Qualcomm Snapdragon 430 za podpory 2 GB RAM, pro uživatelská data bude připraven 32GB prostor, což je na telefon střední třídy velmi slušná hodnota, kterou navíc půjde rozšířit paměťovou kartou. Energii zajistí akumulátor o kapacitě 2 800 mAh, což je bohužel o 200 mAh méně, než měla G4.

g5-specs

Moto G5 Plus

Designově se G5 a G5 Plus nijak zásadně neliší, pouze model Plus dostane větší displej s úhlopříčkou 5,2 palce, rovněž s Full HD rozlišením. Telefon si polepší i z hlediska výkonu, o nějž se postará Qualcomm Snapdragon 625 v kombinaci se 2 GB RAM. Pro ukládání dat bude připravena 64GB paměť, případně prostor na microSD kartě.

header-moto5plus-930x784

Moto G5 Plus bude pořizovat 12Mpx snímky, případně selfies přední 5Mpx kamerkou. Kapacita akumulátoru bude 3 000 mAh, operační systém u obou telefonů Android 7.0 Nougat. Moto G5 a G5 Plus si odbydou premiéru 26. února, kdy se dozvíme i jejich ceny a dostupnost.

g5-plus-specs

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

  • Náhodou.
   Po dlouhé době pod Lenovem pěkné telefony snad i s rozumnou cenou :)

  • Tak jestli myslíš pěkné jako vzhled, to je individuální.
   Ale technicky…
   Rozhodně nejsem ten, který hned pod každým telefonem křičí RAM a jádra! jako někteří, ale FHD a 2GB RAM je už opravdu k diskusi. Na čelní straně kombinace HW a SW syst. čudlů je nesmysl na entou. Jack nahoře nebo nic moc aku je jen třešnička.
   Naprosto nezajímavé a nekvalitní kousky.

  • Všechno tohle stojí a padá na ceně. Pokud to bude za 8, tak jsou to krámy. Jestli bude menší za 4 a větší za 5, tak tu nic k diskusi není. Řekl bych ale, že cena moc pozitivně nepřekvapí :)

  • lister0 (neregistrovaný): Otázka je, jestli je nutné do cca lowendu (<5k cena) cpát FHD panel, když to zbytek HW sotva uživí (SoC, RAM, aku)…

  • Trochu to připomíná ty báječné „herní“ laptopy, které mají výkon tak na 1k hraní, ale displej je tam 4k, páč je to přeci herní ne?:)

 1. 2 GB RAM? V roce 2017? Když i telefony za 5-6 tisíc maji 3 GB?

  • Ona Moto G4 má 2GB RAM a je to v pohodě.Sand mimo některých náročných her.On ovšem ne každý hraje patlací nesmysly na telefonu :) na ,,hraní,, jsou zcela jiné stoje.
   No a ano,Xindl a podobné zabugované hrůzy mají možná 3GB RAM,ale běhají mnohem hůře než Moto a čistý Droid…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).