Domů » Bleskovky » Kolik stojí Apple výroba iPhonu 7? Je to více než u loňského modelu

Kolik stojí Apple výroba iPhonu 7? Je to více než u loňského modelu

Po představení některých dlouho očekávaných smartphonů se zanedlouho objeví analýza výrobních nákladů. Mezi tyto telefony patří samozřejmě také iPhone od Applu. Rozboru se nyní dočkala i nová generace iPhone s číselným označením 7.

Nejdražší komponentou je displej, který stojí 43 dolarů. Cena čtyřjádrového čipu Apple A10 je odhadovaná na necelých 27 dolarů, ostatní čipy na základní desce se na nákladech podílí částkou 34 dolarů. Za fotoaparáty zaplatí výrobce 20 dolarů, reproduktory a mikrofony stojí necelých 17 dolarů.

iphone 7

Zbývající komponenty, mezi které patří například senzory (akcelerometr, barometr, gyroskop apod.), paměti, zvukový čip a další stojí výrobce dohromady 47 dolarů. Výroba hliníkového šasi stojí Apple lehce přes 18 dolarů. Překvapivě levný je akumulátor, který vychází pouze na 2,5 dolaru.

airplane-mode-shuffle-header-750x400Displej je nejdražší komponentou iPhonu 7

Pokud připočteme příslušenství, jehož hodnota je odhadována na 12 dolarů, dostáváme se na částku 219,80 dolarů. Tato částka se týká pouze samotných komponent. Montáž je odhadována na 5 dolarů, takže celkové náklady jsou odhadovány na přibližně 225 dolarů. Tato analýza se týká 32GB verze iPhonu 7, který se v obchodech prodává za 649 dolarů (21 190 Kč). Je nutné doplnit, že většina výrobních nákladů je pouze odhadovaná a chybí také další náklady (marketing, vývoj, doprava).

Apple přesto na nových iPhonech vydělává méně, než na loňské generaci. Její výrobní náklady jsou odhadovány na zhruba 188 dolarů. I tak se ovšem výrobce nemusí o své zisky obávat.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments