Domů » Bleskovky » Kolik lidí si uložilo vaše fotky na Instagramu? Ukážeme vám, jak to zjistit

Kolik lidí si uložilo vaše fotky na Instagramu? Ukážeme vám, jak to zjistit

Patříte mezi milovníky populární „obrázkové“ sociální sítě Instagram? Pak určitě na svůj účet publikujete fotografie, které chcete, aby byly ve světě vidět. Přemýšleli jste však někdy nad tím, kolik lidí si vaše příspěvky ukládá? Rozhodně to není problém zjistit. Instagram dokonce tuto aktivitu sleduje, takže pokud splníte podmínku této sociální sítě, dostanete k údajům přístup i vy.

instagram unsplash

Jedinou možností k získání těchto údajů je instagramový profil pro podnikatele (Instagram Business). Ten vám poskytne i další metriky ke sledování, avšak uložení obrázků je jedním z nejzajímavějších. Nezjistíte přesně, jaká osoba o příspěvek projevila zájem, ale konkrétní číslo. Dostanete tak jakýsi přehled toho, jaké fotky jsou u vás na profilu aktuálně v kurzu.

Tip –  Jak anonymně sledovat Instagram Stories (Příběhy)

Aktivace Instagram Business účtu

Založit si Instagram Business účet není složité. Musíte však vlastnit stránku na Facebooku, se kterou svůj klasický profil na Instagramu následně propojíte. Možnost přepnutí na Business účet najdete v nabídce Nastavení – Účet. Pak už jen v samotném závěru vyplníte kontaktní údaj: telefon, e-mail nebo adresu. Stačí pouze jedna z nich. Pokud podmínku splníte, tyto informace najdete u jednotlivých fotek, a to kliknutím na „Zobrazit přehled“.

Jak přepnout z Instagram Business zpět na normální účet?

Z Business profilu se dá kdykoliv vrátit na ten klasický. Stačí jen přejít do svého profilu a v pravém horním rohu klikněte na ikonku se třemi linkami. Následně přejděte do Nastavení – Účet – Přepnout na osobní účet. Pak klikněte na Přepnout zpět a potvrďte.

NepřehlédněteJak smazat Instagram, nebo jej dočasně deaktivovat?

Po přepnutí na Business profil získáte podstatně podrobnější statistiky, které se mohou rozhodně hodit tvůrcům obsahu, influencerům, správcům sociálních sítí, ale pro běžného uživatele nemusí tato metrika být nikterak důležitá.

Martin Šlat

Milovník technologií, seriálů a fantasy literatury. Tak trochu bloger a amatérský fotograf. iOvce, která nepotřebuje mít nejnovější produkty od Applu a nehaní ostatní platformy, protože ví, že svět nejsou jen nakousnutá jablka – proto využívejte své technologie v míru.

Diskuze k článku

  1. Kolik lidí si to uložilo nezjistíte. Protože není úměra co účet to člověk….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).