Domů » Bleskovky » Kolik byste zaplatili za iPhone 5S Leoše Mareše? Výtěžek aukce půjde na dobročinné účely

Kolik byste zaplatili za iPhone 5S Leoše Mareše? Výtěžek aukce půjde na dobročinné účely

Nejnovější telefony od Applu rozhodně nejsou levnými hračkami. A teď si zkuste představit, že byste za tři roky starý iPhone 5S v barvě champaigne a se 64 GB úložištěm zaplatili více, než 70 000 Kč? A co kdyby jeho původním majitelem byl nejznámější český moderátor Leoš Mareš a celá částka byla věnována na charitu?

iphone_mares2

Podle popisu u aukce má Leoš Mareš k tomuto telefonu silnou citovou vazbu: ,,#MůjMilááášek #IPhone5S #STímtoStrojemJsemZaložilInstagram #STímtoStrojemJsemOdvysílalVšechnyPeriscopy #STímtoStrojemJsemDvaRokyŽil #MobilníLegenda #TeďSiHoMůžeteKoupit #TeďSiHoMůžeteVydražit #Výtěžek z prodeje této mobilní LEGENDY dám na charitu celý… #srdcerváči #LeošMareš“

Pokud vám nevadí použité telefony a máte filantropické sklony, můžete popřemýšlet o nákupu právě zmiňovaného iPhonu, který po více než dva roky dělal společnost právě Leošovi. Aukce probíhá na portálu Aukro.cz a v době psaní článku si zájemci cení telefonu, který samozřejmě nese výrazné známky používání, jež ale neomezují jeho funkčnost, na 76 500 Kč.

iphone_mares

Částka, za kterou se nakonec podaří jablečné zařízení prodat, půjde na podporu projektu Srdcerváči, jehož posláním je pomáhat zdravotně postiženým lidem s návratem na pracovní místa. Plně funkční telefon můžete dražit až do neděle 12. června.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

22 komentářů

 1. Ta cena mi přijde uměle navýšená cca o 50.000 Kč, viz historie přihazování, plus to, že jednomu účastníkovi aukce s podobným nickem jako je těch asi posledních pět, byl příhoz zrušen. Osobně jako poslední reálnou nabídku vidím tu za 22.000 Kč.

  Ještě se vyjádřím k tomu zda bych přihodil či nikoliv. Odpověď je nikoliv, protože charitám, neziskovkám apod. nevěřím! Je veřejné tajemství, alespoň teda u neziskovek, že 80% všech prostředků jde na platy lidí, co se kolem toho motají, a zbývajících pár procent na poškozené. A moje důvěra k nim klesá čím dál tím více na základě migrační krize.

  • Johny (neregistrovaný)

   #nevimotomnicalemamnatojasnynazor

  • Odkud máte těch 80%? Běžně to bývá cca 20-30% a bývá to ověřováno celkem poctivě externím auditem. Docela rád bych viděl, kde je to těch 80%.

   • Ondřej (neregistrovaný)

    Tak třeba servery s nabídkou práce mají každou chvilku nabídku brigády – fundaiser, odměna 100-150 Kč a mnohdy i prémie. Mnohdy jen ti brigádníci vezmou více než se vybere. Pokud se prodávají cetky tak i ty mají mnohdy navýšené náklady, takže člověk dá např. 100 Kč, dostane věc za 10 Kč ale přitom v nákladech to figuruje jako 30 Kč, něco dostane prodejce, něco spolknou zaměstnanci ve firmě, dejme tomu těch zmíněných 20-30%, ale pak další věci jako nájmy budov, náklady na různé věci ať už to je doprava, stánky, kancelářské vybavení apod. Ve výsledku 20-30% když se dostane tam kam má, tak je to úspěch, někde to bude třeba lepší, ale někde naopak horší. Já třeba spravuji e-shopy pár klientům a je sranda sledovat konec roku, ty neziskovky musí utratit peníze a tak nakupují ve velkém a bohužel mnohdy toho člověka co to má na starosti nezajímá že by mohl ušetřit, napsat si o nižší cenu… vezme 100x předražený produkt a má splněný úkol. Přitom je tak jednoduchý pomoct a z vašich peněz půjde 100% na pomoc. Přispívání neziskovkám chápu u firem kde místo státu to pošlou někam jinam, ale u lidí mi to přijde směšný, asi stejně jako když někdo přijde do kostela, hodí dvacku do kasičky a cítí se očištěn.

   • No nevím, ale třeba nadace Charty 77 dává na mzdy nějaké 3 miliony z přijatých 63 milionů, vidím cca 5% a nemyslím si, že to je nějak hrozné. A to je největší nadace u nás. A to posílání neziskovce místo státu jsem taky nepochopil, nic takového možné není.

   • Vize 97 (neregistrovaný)

    Podle výroční zprávy za rok 2014 utratili zaměstnanci nadace přes patnáct milionů korun. Od dárců se jim ale podařilo vybrat „pouze“ necelých pět a půl milionu korun. Nejvyšší částku – 1,15 milionu – věnovala Vizi 97 nadace miliardáře Karla Janečka, který ovšem sedí ve správní radě Vize. A zatímco za platy v nadaci utratili téměř pět milionů, na charitu potřebným lidem poslali „pouhých“ 907 tisíc.

 2. SLOVovca (neregistrovaný)

  Dal bych za něj tolik, za kolik se stejný model prodává v bazaru.

  A 100% bych nic nepřihodil, protože jak píše KoumiCZ ….

 3. Je to tak, jak pose Koumi. Posledních 5 příhozů z nově založených účtů a nesmyslně vysoké částky

 4. Martin P. (neregistrovaný)

  Tak ve společnosti je mno skupin obyvatel i z řad mladých lidí, kteří s ničím jako L.M. nechtějí mít společného. Otázka kolik reklamy taková popkultůrní lokální telebrita udělá a kolik odradí…

 5. Ta otázka je položena špatně, nebo lépe řečeno jsou to dvě otázky v jednom.
  1) Za telefon Mareše bych nedal nic, za iPhone taky úplně stejně. Nějak si nedokážu představit lidi, kteří kupují mobil s něčím jménem. Alza prodává mobil se jménem jakéhosi zapomenutého borečka ze Superstar…Nechápu.
  2) Poskytnout finanční pomoc lidem v tísni je ušlechtilé a kdybych měl peníze nazbyt, tak bych je i dal, ale nemám.

  • Johny (neregistrovaný)

   Hlavně ta otázka by měla být asi vedena spíš „kolik byste dali za telefon své oblíbené hvězdy“ :D Mít peníze, tak mi to je fuk, zvlášť, přispěju-li tím navíc na nějakou charitativní činnost“. Otázka „kolik byste dali za COKOLIV Leoše Mareše většinu lidí, které LM nezajímá je naprosto idio*ská :D

 6. paja (neregistrovaný)

  telefon leoše mareše je to jen do chvíle dokud tam má svoje data. po resetu je to bazarový telefon jako každý jiný. Ten kdo jupuje bazarový telefon tak asi proto že je levný a na nový nemá. ten co má peněz dost si radši koupí nový a lepší model. pochybuji že by se chtěl chlubit s nějakou starou plečkou. a ta aukce s podvodnýma příhozama je taky fraška

 7. Michalis (neregistrovaný)

  Za telefon Leoše Mareše bych nedal ani korunu. Vzal bych ho jedině kdyby mě za to on zaplatil. Na dobročinné účely bych dal peníze úplně jinak

  • Presme v tomto duchu jsem psal včera příspěvek ale neprošel, nebyl úplně koser uznávám LM vážně ale opravdu nemusim

 8. Hrda ovce (neregistrovaný)

  Ja bych klidne dal 30tisic, bohuzel letos jsem jiz upgradoval na 6S.

 9. parazitovka (neregistrovaný)

  5S je legenda, to je vse, v cem se s LM shodnu. Telefon od nej bych nechtel, buhvi co ten telefon zazil….

 10. Jurek (neregistrovaný)

  Aha, ono jestli jsou k telefonu i ty hodinky, ktere tak s chuti musel vystavit, mohla by ta cena odpovidat.

 11. Tomas123 (neregistrovaný)

  Za iphone bych nedal ani korunu, za lumcu klidne 10K

 12. Yegor (neregistrovaný)

  Za mobil fe’táka bych nedal ani korunu..

 13. petras (neregistrovaný)

  On už Leoš nemá Vertu? Já myslel,že má pořád Vertu. A teď najednou se zbavuje Iphonu. Asi už ho nebavilo se chvástat,že má nejdražší telefon v ČR a koupil si něco „normálního“. Jeho Iphon bych nechtěl ani za těch 76k. Jednak nesnáším Iphone a též LM. Takže smolíček. A to,že se chvástá že výtěžek půjde na dobročinnost? Hmm a proč jednou neveme ten svůj přemrštěnej honorář a nevěnuje ho právě na dobročinnost? Pokud tak činní tak se omlouvám. Ale bulvár o tomhle nepíše. :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).