Domů » Bleskovky » Knížka „Designed by Apple in California“ je vyprodaná a mizí z jablečného e-shopu

Knížka „Designed by Apple in California“ je vyprodaná a mizí z jablečného e-shopu

Před třemi lety přestavil Apple knihu nazvanou Designed by Apple in California, která na 300 stranách plných fotografií mapuje posledních dvacet let jablečných produktů z hlediska designu. Kniha se stala kontroverzní zejména kvůli vysoké ceně, na českém trhu stojí menší rozměr 5 599 korun, větší 8 499 korun. Ani tyto částky jablečné fanoušky neodradily, a knihu se zřejmě podařilo vyprodat.

Na americké mutaci webu Applu je o knize pouze zmínka, jako položku v obchodě ji ale nenajdete. Na českém e-shopu je kniha ještě k mání, ovšem pouze ve větší velikosti. Je pravděpodobné, že se titul rozebral, zda Apple zajistí dotisk, či připraví novou verzi s fotografiemi aktuálních produktů, je v tuto chvíli nejisté.

Designed by Apple in California - The Book (Full Walkthrough)

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

81 komentářů

 1. Jak kdysi napsal H###Cjirka. Stacilo by začít vyrábět židle s logem jablka a jsi ve vatě.

  • Koukám, že svého paníčka a guru jsi ještě neoplakal. :)

   • Žádný páníček, tohle si ale pamatuji. Měl pravdu.

   • No páníček to byl. Taky nic nevěděl a veškeré znalosti pocházely z reklamních materiálů. Stádovitost taky je. Kdysi Lumia, teď Samsung. V jeho případě frčí Huawei, o kterém když se napíše cokoliv negativního, do pár minut se zjeví a začne nekonečné hýkání a kvičení. To přeroste vždy v hádku o ničem. To stejné bylo i v případě jeho panička.

    Zdejší osazenstvo je naprosto top. :-D

   • /\ jj a ty jsi úplný dmnt vymaštěný ?

   • A i vyjadřování svého pána pochytil….

   • Menty, zkus už konečně psát jen ze svého registrovaného účtu.

   • Ale paranoia pejskovi zůstala stejná :-D
    Nicméně jej omlouvá fakt, že je od Ostravy a má v zálibě olizování výloh v Electroworldu.

   • Hroznej ocasek :DD Jeste ze tu jirka porad (sice pokazde pod jinym nickem, momentalne snad tusim Ondrys) pro xzeita je :D

   • xzeit: Určitě. Tady se ukazuje, jaká krysa ve skutečnosti jsi. Protože je to podle přísloví „podle sebe soudím tebe“. Tebe by tyhle věci, jako psát si sem s více účty možná napadlo, mě ne. Že jsi blbec, to ti klidně napíšu 20x ze svého účtu, nefandi si, že bys tu vůbec zrovna ty někomu stál za tu námahu :D Navíc jak píše lukáš, toto provádí zrovna tvůj pán, který je usvědčený lhář, a má tu za to ban, tudíž je možné, že i toto jsi od něj pochytil, jablko nepadá daleko od stromu. Holt se smiř s tim, že když tu neustále někoho osočuješ a napadáš, tak tu prostě nebudeš oblíbený – stejně jako tvůj vzor. A chlácholit se, jak tříleté dítě, že vlastně to píše jeden člověk z více účtů, to zní až tragikomicky. Lži si dál.

   • Jj Mentálku, ty máš zrovna co říkat, tobě to nemusím psát ani 1x. Nezapomeň, že s tím napadáním a osobním útokem tady začal někdo jiný. Že jsi slepý, toho jsem si už všimnul dávno. Napsal jsem schválně, že to kdysi napsal on,protože se nebudu chlubit cizí myšlenkou. Že to tvůj minimozeček zase nechápe, s tím opravdu nic neudělám

   • xzeit: Ano pejsku, jsem rád, žes do puntíku splnil to, co jsem o tobě napsal :) Jen urážky, nic víc rudoch xzeit neumí. Co ale čekat od velkýho kámoše htcdirky. On tě páníček za to, jak si ho zde vyvolával a oslavoval určitě pochválí. :)

   • Však je to tak, jak jsem napsal a ještě nemáš ani soudnost. Stačí si přečíst pár příspěvků zpátky a možná zjistíš, že s navazenim a blbyma osobníma narážkama jsi začal ty. Je jen citoval něčí výrok.

   • xzeit: Tak to, že je htcdirka tvůj velkej kámoš a pán, to přece není žádná urážka, to je fakt, však ses tu neustále rozplýval, jak si notujete. Však i tentokrát ho cituješ. A citovat někoho, kdo je usvědčený lhář, a zde má vstup zakázán s tím, že má někdy pravdu, to sorry, to jsi buď morálně a psychicky narušený, nebo mu opravdu podhuluješ.

   • PS: Psát tu o soudnosti, a pak citovat lháře Jirku, to je teda opravdu paradox :)

   • Menry: o podhulovani bych tady moc nepsal, být tebou. [odkaz]

    A přesně, Jirka napsal jeden výrok, který je v reálu viditelný. Téměř cokoliv s logem Apple má prostě cenovou výš.

   • xzeit: To má ten Menry blbý :) Ale chápu, to měla být opět vylhaná urážka naší rudé ostravské žumpy xzeita :) Jak je vidět, jablko nepadá daleko od stromu, xzeit nepadá daleko od htcdirky :) Dostal jsi už od páníčka pamlsek? :)

   • Menty: dobře se ukazuješ. Z toho co tady píšeš máš tady buď hodně páníčků ty, a nebo ti kteří psali (pár nicků co se tsdy objevilo) ve stejném duchu s pamlskem atd. ?

    Dírku taky moc nezmiňuj, aby sis tady na tu tvojí, někoho nechtěně nenabalil ?

   • xzeit: Vzdej už to prosím tě. Seš tady pečenej vařenej jak tvůj bača jirka. Nikoho tady nezajímáš. Pro každého jsi jak osina v zadku. Neustále tady na někoho útočíš a pak ze sebe děláš oběť. Co ale čekat od usvědčeného komunisty a poslušného psíka. Doufám, že budeš následovat jirkův osud co jak nejdříve.

   • Nič v zlom Menty ale xzeit má pravdu. Ja nemám osobne nič proti jablku ale sám poznám niekoľko ľudí vo svojom okolí čo pomaly nevedia ani akú verziu Iphonu vlastnia ale hlavne, že je to od Apple podľa znaku jablka :)

   • Skylark : ano, to je přesně to, o čem jsem psal. ??? Další tragicky nick bez názoru – Skylark ?

   • Manooo: ještě dodám, že jsem jen citoval něčí výrok… Ale tak to bohužel je v reálu.

   • Že jsi schýzák už víme taky. Nic se koukám nezměnilo. Jakmile se pod tvým blbým komentářem sejde víc lidí, kteří ti odporujou, začneš kolem sebe kopat jak se proti tobě všichni spikli. A vůbec, proč já jsem multiúčet a Manooo není?

    Manooo: Teď se svojich ľudí v okolí zeptej, jakej mají model Samsungu/Sony/Xiaomi. To se teprve budeš divit. A není to tak dávno, co měl Samsung model Samsung Galaxy Grand Prime Plus Duos.

   • Skylark : jak jsem napsal. Jsi hlupák. Ne jako nick, ale jako člověk, který pod němá vystupuje.

   • Skylark áno máš pravdu v androidoch je tiež bordeľ viď. napríklad Samsung galaxy A50, A50s atď. xiaomi to isté chaotické označovanie. Ale ja som chcel len povedať toľko, že väčšina ľudí, ktorý vlastnia jablko tak si myslia, že sú niečo viac a je to kvôli imidžu. Ako príklad môžem uviesť moju neter, ktorá dostala pred 1,5 na vianoce Iphone 7 za nejakých presne už neviem cca. 750€. Sám som sa jej opýtal načo je ti taký drahý mobil keď len pozeráš youtube telefonuješ a sem tam odpíšeš na FB??? Jej odpoveď na moju otázku bola „lebo Iphone majú teraz všetci“. Tým som len chcel povedať, že existuje nemalé percento ľudí, ktorý si kúpia akýkoľvek ich produkt bez ohľadu nato, že niekde nejaká iná firma napr. Samsung, LG, Xiaomi atď… dokáže vyrobiť to isté a dokonca možno kvalitnejšie a lacnejšie. Ale ľudia si to kúpia len preto, lebo je tam logo jablka a stavím sa keby sa Apple rozhodol začať podnikať niekde v nabytkárskom, automobilovom alebo aj v inom priemysle určite by si našiel svojich nadšencov len kvôli tomu, že je to Apple a pri tom by to nemuseli byť kvalitné veci. Ale tým nechcem nijako osočovať Apple, lebo v android svete platí to isté. A keď sa aj vrátim k späť k článku keby som bol nejaký zberateľ alebo niečo podobné určite by som si tu knihu kúpil. Ktovie ak sa vytlačí len určitý počet kusov za niekoľko rokov to bude mať aj slušnú hodnotu. Ale ja osobne by som také peniaze za kúsok papiera určite nedal ale to je len môj názor.

   • xzeit. Cituješ lhářův výrok? Nebo máš opět problém s písmeny, jak výše, kdybys citoval jeho výron, věřil bych tomu víc. ? Prostě pejsek.

   • Proč lharuv? Vždyť je to pravda.

   • Manooo: To co popisuješ – lidi neví, jaký iPhone přesně mají – co je na tom špatně?

   • Nič na tom nie je zlé. Ja som tým len chcel povedať, že niektorým ľudom je pravdepodobne jedno aký model majú ale dôležité je pre nich že je to Iphone a boli by si schopný si od Apple čokoľvek kúpiť len kvôli tomu, že je tam znak jablka bez ohľadu na využiteľnosť zariadenia, cenu a pod. veci :) Preto som hore písal keby napríklad začalo Apple robiť nábytok tak sa nájde veľa ľudí, ktorý budú tvrdiť, že je to to najlepšie len kvôli tomu, že to v dnešnej dobe letí a je to Apple.

   • A není to spíš tím, že si ty věci s logem jablka kupují proto, že vědí, že si kupují produkt, který jim zaručí, že bude spolehlivý, jednoduchý na ovládání, nebudou muset zjišťovat jak se dělá to nebo ono, protože mají a vyhovuje jim to, čemu se říká anglicky “user experience” a která je neměřitelná dílčími technickými parametry, ptž ji víc definuje chování zařízení jako celku – HW+OS+služby? Za tím logem je přece víc a platí to skoro o každé značce, ale Apple je jedinečný, protože neexistuje alternativní výrobce HW se stejným zbytkem (OS+služby).

   • JP23 áno máš pravdu Apple je v tom jedinečný. Nemá žiadnu konkurenciu vo vlastnom segmente. A áno v jednoduchosti je krása ja mám zasa rád, keď nie som ako ostatný rád si všetko prispôsobím podľa seba a tým pádom je moje zariadenie minimálne pre mňa výnimočné. No ale sto ľudí sto chutí. Ja som príspevky vyššie písal len z vlastnej skúsenosti a to čo píšeš možno platí tak pre 70% použivateľov tých zvyšných 30% si to kupuje len kvôli tým 70% lebo je to in a letí to. Ale inak súhlasím kto má doma viacej produktov od Apple a je aspoň troška zručnejší, tak si vie spraviť veľmi zaujímavé a dobre fungujúce centrum. Aj keď ja som toho názoru, že to všetko dokáže aj Google a za podstatne menšiu investíciu, ale každému podľa chuti :)

   • Jasně, Android dovoluje víc modifikací, detailnější customizaci a dá se to celé pořídit i levněji, ale je tam vždycky něco za něco. Konkrétně to drhne na podpoře a dostupnosti nejnovějších verzí Androidu a fakt nerozumím tomu, že např. takový Samsung, který se cenově pomalu dostává na level Applu, není schopen držet aspoň ty 2 roky. Galaxy S8 – hypovaný top produkt vydaný ve 2017 dost možná nedostane A10, což mi hlava nebere. Naopak, Nokia ukazuje, že to jde, když se chce…

 2. Knižka o ničom. Pekne fotky nic viac. Prijal by som ku každému vyrobku a k tým umeleckym fotkám aj fotky technické s podrobnym popisom a historii vzniku daneho vyrobku. Vtedy by som možno aj uvazoval o kúpe. Bola by to v tom prípade aj dobra ucebna pomocka pre konstrukterov a dizajnerov. V tejto podobe je tak dobra na policku ludom co nevedia co s peniazmi. Ziadnu pridanú hodnotu nema.

 3. Je to někde v PDF, nebo do Kindlu? :-D

 4. To snad není možný ty jablickari jsou fakt vymasteny ovce.

 5. Ale na tebe pořád složité a víš sám, že pro tebe jsou určeny telefony v ceně do 4 tisíc :-D

 6. Bohužel to je docela dost trefný příspěvek z hlediska obsahu dané … publikace.
  Ale očividně někomu obrázková knížka postačí.
  Je to takové divné, že něco takového může mít v době internetu vůbec úspěch.

  • Apple neni zdaleka jedina firma ktera neco takoveho vydala a vzdy si to naslo sve kupce.

  • To samozřejmě nerozruji, jen koncept jako takový je … zastaralý, zbytečný (vyjma vydělat další $), bez informační hodnoty.

  • JoeBlack: tak ja taky nejsem zrovna cilovka takove knihy, ale verim ze nekdo kdo ma potrebu si to koupit v tom nejakou informacni hodnotu vidi … a pochybuju ze si to kupuji pubertaci kvuli tomu ze to je jabko.

  • PetrCBR – produktovi designeri, studenti designu a mnoho dalsich… Kniha urcite ma i svou informacni hodnotu. Tim samozrejme nepopiram, ze si ji spousta fanouska koupi jen pro sberatelskou hodnotu.

 7. xzeit: vsak bob nedavno psal, ze Apple nenavidi a ze jsou pro nej produkty od Apple prilis drahe a nema na ne. Kdyz mu staci telefon za 4 tisice, tak asi staci, I kdyz se prezentuje jak diskutujici zumpa z Novinky.cz…

  • Zase se tady premnozli trapné děti…vydávající se za mě

   • když děti, tak přemnožilY, vosle

   • Jojo, celé se mi to nějak blbě poskládalo, dmnte. Jestli sis nevšiml, to i mělo být před l a y mi tam chybí. Při tvé inteligenci se není čemu divit.

   • ja ti opravuji cele slovo vosle :-D tak si de*bil a zprehazenej

   • To jsi opravovat nemusel, protože čisté logicky z toho vyplyvalo, že to byla chyba predikce. Opravuj prosím, když už fakt napíšu něco, co je vyloženě špatně tím, že nevím. Jinak vypadáš jak blb.

 8. Marek Studnicka

  Každá dobrá kniha má svou cenu.O historii,o technice,o památkách, o přírodě,vzniku civilazí apod.V tomto případě jsem ochoten za tuto hodnotu zaplatit.Ale toto,omlouvám se,platit nehodlám,protože toto není kniha,ale pro mne jen předražená reklamní brožura.Ale je to jen můj názor,nic víc.

  • dalsi socka , ktera nema mizernych 5 tisic a musi se schovavat za trapne teorie.

   • To není o socce. To je jen o dblitě, že by někdo dal tolik peněz za blbé obrázky

   • Jenže pro někoho jsou peníze jen peníze a prostě si za pár korun udělá radost. Pro někoho je to hodně, pro někoho třeba kapesné na páteční večer. Ne každý musí chodit jak otrok do práce, protože je neschopný podnikat.

   • I kdybych vyhrál eurojackpot, tak bych si to nekoupil..(pokud bych byl jablíčkář) . Ale to máš tak, jak si někdo koupí obraz za tisíce, či miliony.

   • To je ale tvoje věc. Horší je, že jakmile má někdo jiný zvyk, dělá něco jinak než ty nebo má dražší věci než ty nebo používá jinou značku než ty, tak se chováš jako hypergalaktická megapííča. Pár lidí z Ostravy bohužel znám a jsou to naprosto stejní kok-oti jako ty. Jak kdyby je po dvaceti letech rozmrazili a na co nemají, to je špatně, i když tvrdí, že na to mají. Fakt jako před Slezskem postavit zeď nebo Vas připojit k Polsku.

   • Schnitzel… Sýty hladnému neveri.

  • A vidis, byt product designer, tak pro tebe takovahle kniha hodnotu ma. Pro me taky neni, ale rozhodne to neni nejaka reklamni brozura.

 9. To máš pravdu.

 10. AppleStojiZaNic

  Tak tohle je výsměch.. Jako fakt, knihu, která mi nic nedá? :D A ještě se vyprodá? Který idiot si tohle může koupit? Co tím získá? Pár obrázků, které mu jsou stejně k ničemu? Techniku, kterou Apple kradl a krade od ostatních firem a vydává ji za „novou“ a „revoluční“? Sám si neumí ani vyrobit funkční displeje. Tudíž informační hodnota 0. Akorát tak možná u ní dostanu nápad, jak vyplodit nefunkční, ošklivý produkt (viz. UI, které se moc neliší od Windows 95). Tohle si fakt koupí jen ovce, co nechce aby jejich „super“ firma zkrachovala. Vůbec to nesouvisí s penězi, jen tohle nemá tu hodnotu a nikdy mít nebude. Obrázky jsou všude kolem nás.

 11. Marek Studnicka

  Do práce či zaměstnání chodíme všichni,ale hodnota peněz je pro každého na jiné ůrovni.Ano,byl jsem ochoten zaplatit za Xperii 1 24 000,ale zaplatit 5či více tisíc za pro mne reklamní brožuru alla Apple,opravdu ne,protože to pro mne je brožura a ne hodnotná literatura-jen brožura s obrázky.Kniha snad vypadá jinak.jen můj názor.

 12. Marek Studnicka

  Je to věc názoru.Dokážu pochopit investice do umění,např:drahých obrazů.Koupě drahého auta za 20 mega jako Porsche,BMW,Lamborgini apod,protože auta se mi líbí a pokud je kupuje sběratel,jejich cenu později zhodnotí,nebo koupě hezkého dražšího obleku do společnosti,to všechno beru.Do knihovny chodím,kupuji,půjčuji,ale opravdu takovou částku za opravdu jen technickou brožurku s obrázky,to fakt ne,to je prostě mne nepřijatelné.Přece všichni víme,že za tyto peníze až těch 8 000 se dá koupit opravdu kvalitní kniha,či nějaké dílko,ale tuto politiku prostě neberu.

 13. Tohle je kniha, kterou koupíte, nerozbalíte, někam ukožíte a za 20+ let prodáte sběratelům za 2-3 násobnou cenu.

 14. Že jsi schýzák už víme taky. Nic se koukám nezměnilo. Jakmile se pod tvým blbým komentářem sejde víc lidí, kteří ti odporujou, začneš kolem sebe kopat jak se proti tobě všichni spikli. A vůbec, proč já jsem multiúčet a Manooo není?

  Manooo: Teď se svojich ľudí v okolí zeptej, jakej mají model Samsungu/Sony/Xiaomi. To se teprve budeš divit. A není to tak dávno, co měl Samsung model Samsung Galaxy Grand Prime Plus Duos.

 15. Marek Studnicka

  Investice do drahého luxusního auta,do nemovitosti,do obrazu apod.To všechno beru,i do kvalitní knihy o historii,technice o zbraních o civilizacích,O.K:Ale toto není žádná kniha,jen reklamní brožura s fotem,to nemá cenu ani 1000Kč!!!Podobných brožur najdu v knihovně na podobné téma mraky a cena je klidně i poloviční-tak to je.

 16. Trošku OT na redakci: Opravdu je relevantní nezobrazovat linky zde v diskuzi? Trošku nám tu ustoupila bezpečnost vůči estetičnosti… když tu byl link rozepsaný, člověk věděl, kam jde. Teď, aby to někam kopíroval a díval se, kam to vede. Určitě nebudu bezhlavě klikat na [odkaz] od Jirky Koláře, to už je bezpečnější jít někam dobrovolně chytit vir na P stránky.

 17. Ježiš. Recept na hojné komentáře. Stačí napsat článek o Apple :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).