Domů » Bleskovky » Knížka „Designed by Apple in California“ je vyprodaná a mizí z jablečného e-shopu

Knížka „Designed by Apple in California“ je vyprodaná a mizí z jablečného e-shopu

Před třemi lety přestavil Apple knihu nazvanou Designed by Apple in California, která na 300 stranách plných fotografií mapuje posledních dvacet let jablečných produktů z hlediska designu. Kniha se stala kontroverzní zejména kvůli vysoké ceně, na českém trhu stojí menší rozměr 5 599 korun, větší 8 499 korun. Ani tyto částky jablečné fanoušky neodradily, a knihu se zřejmě podařilo vyprodat.

Na americké mutaci webu Applu je o knize pouze zmínka, jako položku v obchodě ji ale nenajdete. Na českém e-shopu je kniha ještě k mání, ovšem pouze ve větší velikosti. Je pravděpodobné, že se titul rozebral, zda Apple zajistí dotisk, či připraví novou verzi s fotografiemi aktuálních produktů, je v tuto chvíli nejisté.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
xzeit
Uživatel
xzeit

Jak kdysi napsal H###Cjirka. Stacilo by začít vyrábět židle s logem jablka a jsi ve vatě.

Menty
Uživatel
Menty

Koukám, že svého paníčka a guru jsi ještě neoplakal. :)

xzeit
Uživatel
xzeit

Žádný páníček, tohle si ale pamatuji. Měl pravdu.

/\
Anonym
/\

No páníček to byl. Taky nic nevěděl a veškeré znalosti pocházely z reklamních materiálů. Stádovitost taky je. Kdysi Lumia, teď Samsung. V jeho případě frčí Huawei, o kterém když se napíše cokoliv negativního, do pár minut se zjeví a začne nekonečné hýkání a kvičení. To přeroste vždy v hádku o ničem. To stejné bylo i v případě jeho panička.

Zdejší osazenstvo je naprosto top. :-D

xzeit
Uživatel
xzeit

/\ jj a ty jsi úplný dmnt vymaštěný ?

Menty
Uživatel
Menty

A i vyjadřování svého pána pochytil….

xzeit
Uživatel
xzeit

Menty, zkus už konečně psát jen ze svého registrovaného účtu.

/\
Anonym
/\

Ale paranoia pejskovi zůstala stejná :-D
Nicméně jej omlouvá fakt, že je od Ostravy a má v zálibě olizování výloh v Electroworldu.

lukass71
Uživatel
lukass71

Hroznej ocasek :DD Jeste ze tu jirka porad (sice pokazde pod jinym nickem, momentalne snad tusim Ondrys) pro xzeita je :D

Menty
Uživatel
Menty

xzeit: Určitě. Tady se ukazuje, jaká krysa ve skutečnosti jsi. Protože je to podle přísloví „podle sebe soudím tebe“. Tebe by tyhle věci, jako psát si sem s více účty možná napadlo, mě ne. Že jsi blbec, to ti klidně napíšu 20x ze svého účtu, nefandi si, že bys tu vůbec zrovna ty někomu stál za tu námahu :D Navíc jak píše lukáš, toto provádí zrovna tvůj pán, který je usvědčený lhář, a má tu za to ban, tudíž je možné, že i toto jsi od něj pochytil, jablko nepadá daleko od stromu. Holt se smiř s tim, že když… Číst vice »

xzeit
Uživatel
xzeit

Jj Mentálku, ty máš zrovna co říkat, tobě to nemusím psát ani 1x. Nezapomeň, že s tím napadáním a osobním útokem tady začal někdo jiný. Že jsi slepý, toho jsem si už všimnul dávno. Napsal jsem schválně, že to kdysi napsal on,protože se nebudu chlubit cizí myšlenkou. Že to tvůj minimozeček zase nechápe, s tím opravdu nic neudělám

Menty
Uživatel
Menty

xzeit: Ano pejsku, jsem rád, žes do puntíku splnil to, co jsem o tobě napsal :) Jen urážky, nic víc rudoch xzeit neumí. Co ale čekat od velkýho kámoše htcdirky. On tě páníček za to, jak si ho zde vyvolával a oslavoval určitě pochválí. :)

xzeit
Uživatel
xzeit

Však je to tak, jak jsem napsal a ještě nemáš ani soudnost. Stačí si přečíst pár příspěvků zpátky a možná zjistíš, že s navazenim a blbyma osobníma narážkama jsi začal ty. Je jen citoval něčí výrok.

Menty
Uživatel
Menty

xzeit: Tak to, že je htcdirka tvůj velkej kámoš a pán, to přece není žádná urážka, to je fakt, však ses tu neustále rozplýval, jak si notujete. Však i tentokrát ho cituješ. A citovat někoho, kdo je usvědčený lhář, a zde má vstup zakázán s tím, že má někdy pravdu, to sorry, to jsi buď morálně a psychicky narušený, nebo mu opravdu podhuluješ.

Menty
Uživatel
Menty

PS: Psát tu o soudnosti, a pak citovat lháře Jirku, to je teda opravdu paradox :)

xzeit
Uživatel
xzeit

Menry: o podhulovani bych tady moc nepsal, být tebou. [odkaz]

A přesně, Jirka napsal jeden výrok, který je v reálu viditelný. Téměř cokoliv s logem Apple má prostě cenovou výš.

Menty
Uživatel
Menty

xzeit: To má ten Menry blbý :) Ale chápu, to měla být opět vylhaná urážka naší rudé ostravské žumpy xzeita :) Jak je vidět, jablko nepadá daleko od stromu, xzeit nepadá daleko od htcdirky :) Dostal jsi už od páníčka pamlsek? :)

xzeit
Uživatel
xzeit

Menty: dobře se ukazuješ. Z toho co tady píšeš máš tady buď hodně páníčků ty, a nebo ti kteří psali (pár nicků co se tsdy objevilo) ve stejném duchu s pamlskem atd. ?

Dírku taky moc nezmiňuj, aby sis tady na tu tvojí, někoho nechtěně nenabalil ?

Skylark
Anonym
Skylark

xzeit: Vzdej už to prosím tě. Seš tady pečenej vařenej jak tvůj bača jirka. Nikoho tady nezajímáš. Pro každého jsi jak osina v zadku. Neustále tady na někoho útočíš a pak ze sebe děláš oběť. Co ale čekat od usvědčeného komunisty a poslušného psíka. Doufám, že budeš následovat jirkův osud co jak nejdříve.

Manooo
Anonym
Manooo

Nič v zlom Menty ale xzeit má pravdu. Ja nemám osobne nič proti jablku ale sám poznám niekoľko ľudí vo svojom okolí čo pomaly nevedia ani akú verziu Iphonu vlastnia ale hlavne, že je to od Apple podľa znaku jablka :)

xzeit
Uživatel
xzeit

Skylark : ano, to je přesně to, o čem jsem psal. ??? Další tragicky nick bez názoru – Skylark ?

xzeit
Uživatel
xzeit

Manooo: ještě dodám, že jsem jen citoval něčí výrok… Ale tak to bohužel je v reálu.

Skylark
Anonym
Skylark

Že jsi schýzák už víme taky. Nic se koukám nezměnilo. Jakmile se pod tvým blbým komentářem sejde víc lidí, kteří ti odporujou, začneš kolem sebe kopat jak se proti tobě všichni spikli. A vůbec, proč já jsem multiúčet a Manooo není?

Manooo: Teď se svojich ľudí v okolí zeptej, jakej mají model Samsungu/Sony/Xiaomi. To se teprve budeš divit. A není to tak dávno, co měl Samsung model Samsung Galaxy Grand Prime Plus Duos.

xzeit
Uživatel
xzeit

Skylark : jak jsem napsal. Jsi hlupák. Ne jako nick, ale jako člověk, který pod němá vystupuje.

Manooo
Anonym
Manooo

Skylark áno máš pravdu v androidoch je tiež bordeľ viď. napríklad Samsung galaxy A50, A50s atď. xiaomi to isté chaotické označovanie. Ale ja som chcel len povedať toľko, že väčšina ľudí, ktorý vlastnia jablko tak si myslia, že sú niečo viac a je to kvôli imidžu. Ako príklad môžem uviesť moju neter, ktorá dostala pred 1,5 na vianoce Iphone 7 za nejakých presne už neviem cca. 750€. Sám som sa jej opýtal načo je ti taký drahý mobil keď len pozeráš youtube telefonuješ a sem tam odpíšeš na FB??? Jej odpoveď na moju otázku bola „lebo Iphone majú teraz všetci“.… Číst vice »

Menty
Uživatel
Menty

xzeit. Cituješ lhářův výrok? Nebo máš opět problém s písmeny, jak výše, kdybys citoval jeho výron, věřil bych tomu víc. ? Prostě pejsek.

xzeit
Uživatel
xzeit

Proč lharuv? Vždyť je to pravda.

JP23
Uživatel
JP23

Manooo: To co popisuješ – lidi neví, jaký iPhone přesně mají – co je na tom špatně?

Manooo
Anonym
Manooo

Nič na tom nie je zlé. Ja som tým len chcel povedať, že niektorým ľudom je pravdepodobne jedno aký model majú ale dôležité je pre nich že je to Iphone a boli by si schopný si od Apple čokoľvek kúpiť len kvôli tomu, že je tam znak jablka bez ohľadu na využiteľnosť zariadenia, cenu a pod. veci :) Preto som hore písal keby napríklad začalo Apple robiť nábytok tak sa nájde veľa ľudí, ktorý budú tvrdiť, že je to to najlepšie len kvôli tomu, že to v dnešnej dobe letí a je to Apple.

JP23
Uživatel
JP23

A není to spíš tím, že si ty věci s logem jablka kupují proto, že vědí, že si kupují produkt, který jim zaručí, že bude spolehlivý, jednoduchý na ovládání, nebudou muset zjišťovat jak se dělá to nebo ono, protože mají a vyhovuje jim to, čemu se říká anglicky “user experience” a která je neměřitelná dílčími technickými parametry, ptž ji víc definuje chování zařízení jako celku – HW+OS+služby? Za tím logem je přece víc a platí to skoro o každé značce, ale Apple je jedinečný, protože neexistuje alternativní výrobce HW se stejným zbytkem (OS+služby).

mas0n
Anonym
mas0n

Není.

Manooo
Anonym
Manooo

JP23 áno máš pravdu Apple je v tom jedinečný. Nemá žiadnu konkurenciu vo vlastnom segmente. A áno v jednoduchosti je krása ja mám zasa rád, keď nie som ako ostatný rád si všetko prispôsobím podľa seba a tým pádom je moje zariadenie minimálne pre mňa výnimočné. No ale sto ľudí sto chutí. Ja som príspevky vyššie písal len z vlastnej skúsenosti a to čo píšeš možno platí tak pre 70% použivateľov tých zvyšných 30% si to kupuje len kvôli tým 70% lebo je to in a letí to. Ale inak súhlasím kto má doma viacej produktov od Apple a je… Číst vice »

JP23
Uživatel
JP23

Jasně, Android dovoluje víc modifikací, detailnější customizaci a dá se to celé pořídit i levněji, ale je tam vždycky něco za něco. Konkrétně to drhne na podpoře a dostupnosti nejnovějších verzí Androidu a fakt nerozumím tomu, že např. takový Samsung, který se cenově pomalu dostává na level Applu, není schopen držet aspoň ty 2 roky. Galaxy S8 – hypovaný top produkt vydaný ve 2017 dost možná nedostane A10, což mi hlava nebere. Naopak, Nokia ukazuje, že to jde, když se chce…

tomas
Anonym
tomas

Knižka o ničom. Pekne fotky nic viac. Prijal by som ku každému vyrobku a k tým umeleckym fotkám aj fotky technické s podrobnym popisom a historii vzniku daneho vyrobku. Vtedy by som možno aj uvazoval o kúpe. Bola by to v tom prípade aj dobra ucebna pomocka pre konstrukterov a dizajnerov. V tejto podobe je tak dobra na policku ludom co nevedia co s peniazmi. Ziadnu pridanú hodnotu nema.

djkure
Uživatel
djkure

Je to někde v PDF, nebo do Kindlu? :-D

xzeit
Uživatel
xzeit

Jo, za poloviční cenu.