Sledujte nás na YouTube

Klíčoví výrobci Applu se připravují na další generaci iPhonu masivním náborem zaměstnanců

Začíná se blížit září a s ním roste očekávání další generace iPhonu. Vzhledem k dvouletým cyklům se letos očekává zásadnější změna designu a především dlouho spekulovaný displej s větší úhlopříčkou. Nejčastěji se objevují informace o rozměru 4,7 palce. Apple si zřejmě od nového modelu slibuje velké prodeje, a proto jeho výrobní partneři navyšují kapacity, aby bylo možné uspokojit poptávku.

 

Tchajwanský server Economic News Daily napsal, že Hon Hai (u nás znám jako Foxconn), který produkuje okolo 70 % mobilních zařízení od Applu, najímá až sto tisíc nových zaměstnanců, aby dosáhl potřebné výrobní kapacity. Společnost Pegatron, která se bude také na výrobě podílet, chce zvednout počet pracovních sil v klíčové čínské továrně až o jednu třetinu.

 

Na podzim se od Applu očekává řada novách produktů, hlavním tahounem zájmu je spekulovaný větší iPhone, ale hovoří se také zcela nové generaci MacBooku Air a iMacu s retina displejem. Čeká se aktualizace tabletů iPad a do zájmu se dostávají i chytré hodinky iWatch.

David Podzimek

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *