Domů » Bleskovky » Kingston představuje DataTraveler microDuo: Kompaktní flash disk pro chytrá zařízení

Kingston představuje DataTraveler microDuo: Kompaktní flash disk pro chytrá zařízení

Společnost Kingston uvádí na trh nový Flash disk DataTraveler microDuo pro mobilní zařízení, který v sobě kombinuje USB port (2.0) standardní velikosti a port microUSB pro mobilní zařízení. Má rovněž malé rozměry a umožňuje uživatelům rozšířit možnosti ukládání dat pro tablety a chytré telefony s operačním systémem Android. Flash disk používá port microUSB, který běžně slouží pro dobíjení, k rozšíření úložné kapacity těchto zařízení až na 64 GB, což ocení zejména majitelé zařízení bez slotu na paměťovou kartu.

Disk lze použít s jakýmkoli přístrojem, který je kompatibilní se standardem USB On The Go, a duální rozhraní uživatelům umožní přenášet soubory bez nutnosti připojení k počítači. Seznam výrobcem oficiálně podporovaných zařízení najdete zde. DataTraveler microDuo je k dispozici v kapacitách 8 GB, 16 GB, 32 GB a 64 GB a vztahuje se na něj pětiletá záruka. Celkové rozměry disku jsou 27,63 x 16,46 x 8,56 mm.

 

8GB verze verze by se na českém trhu měla prodávat za zhruba 270 Kč, 16GB za 370 Kč a 32GB za 530 Kč. Tyto částky jsou pouze orientační a vznikly přepočítáním z cen v zahraničních obchodech, jelikož prozatím nemáme k dispozici oficiální ceny pro náš trh.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

14 komentářů

 1. Na propojení telefonu s PC silně nepraktické. Jinak dobrý nápad, podporovat obě rozhraní. ale aby takovýhle špunt čouhal z mobilu.. to je zralé na ulomení..

  • marek85 (neregistrovaný)

   A je to vobec na prepojenie mobilu s PC? Podla mna nie.

 2. Spíše je otázka, pro koho je toto vůbec určené. iOS-ne, WP-ne, Android-skoro ne (zvláště s tím, co předvádí Google s podporou pam. karet a Host a nejen u Nexusu, viz. 4.4). Takže BB10 a Windows „skoro PC“ tablety? Hmm.

  • Ondřej (neregistrovaný)

   Nerozumím tomu proč pro android ne? Přes redukci si k mobilu připojuji flashdisk, tohle mi jen ušetří, koupím si např. 3. Od klientů přenáším různá data po flashkách, tak to mohu rovnou nakopírovat i do mobilu, něco poslat mailem… využití to má. I na přenos z telefon-telefon nebo tablet-telefon, přenos mezi lidma apod.

  • Ondřej (neregistrovaný): Ty toho o systému 4.4 asi moc nevíš co… Nebo o Nexus („nativních“ Android přístrojích).

  • Ty ale asi také ne a ještě špatně čteš: „umožňuje uživatelům rozšířit možnosti ukládání dat pro tablety a chytré telefony s operačním systémem „Android“.

   Tak proč sem pleteš jiné OS.

   Není to o systému i v 4.4 to funguje ale o výrobku. Nexus neumí host USB ale jinak 80% lepších přístrojů ano.

   Sám používám i když jiný(TDK- 32GB)a na přenos,zálohu,videa výborné.

  • harmon: Rád se nechám poučit, jak neumím používat svou S4 s 4.4… ach jo, zase jeden se svou pravdou bez ohledu na fakta:-/

   To co jsem napsal platí, můžeš se hádat, můžeš diskutovat, ale s fakty to nijak nepohne.

 3. Nevím o co ti jde .Nepsal bych o tom co nevyzkouším .Tahle flesh funguje na S3,S4,Note,LG G2,Sony Z1 umí to i poslední systém Symbian to mám prostě osobně vyzkoušené.Psal jsi o Nexusu a tam nejde od začátku nemá USB host a na některých starších přístrojích nebo na těch co výrobce to tam nedá ale ze základu to i na 4.4 funguje .

  • Tahle maso? funguje bez nějaké zvláštní podpory ze strany OS, jak OS podporuje Host/OTG, tak je jedno, jestli je to tahle nebo jiná (pokud ji utáhne napájení). Jde o to, co pak s danou pamětí umí OS. A Android verzí 4.4 kur** práci se soubory co se dá.

   Proto má otázka, pro koho je to vlastně určené, když jediný, kdo se sou soubory kloudně pracuje je Windows a BB.

   Stále mi přijde, že nevíš, která u KK 4.4 bije. Není divu, Google ani výrobci se o tom nijak nešíří. Proč asi?

 4. Navíc co píšeš (zvláště s tím, co předvádí Google s podporou pam. karet a Host)

  To neprovádí Google ale výrobci telefonů !!!

  Jistě víš třeba Sony Z2 s 4.4 podporuje jak USB host tak pam.karty.

 5. UNI -Proto má otázka, pro koho je to vlastně určené.

  Pro ty kdo má v přístroji málo místa a chtějí třeba na cestu si vzít s sebou nějaké filmy,hudbu nebo si něco někde z PC stáhnou a pak prohlíží v mobilu.A nemusí tahat nějaký OTG kabel na připojení nějaké flešky.

  • harmon: Tak snad naposled. Na to, aby jsi to použil, musí na ty data aplikace vidět. Tzn. buď aby aplikace indexovala na všech úložištích, jaká data jsou k dispozici (tak tudy asi ne) nebo na ty data ukázat v aplikaci (což musí podporovat práci se soubory, netýká se iOS, WP,…) nebo s daty manipulovat (opět se netýká iOS, WP…). No a dostáváme se k Androidu 4.4, který kompletně kur*** práci s daty, kdy pokud data nejsou k dané aplikaci, jiný s nimi nemůže pracovat. Taková poloviční cesta k WP, iOS. Jinými slovy, veškerá svoboda práce s daty je Androidu v prd….

   A já se ptám, pro koho je tedy vlastně tahle věc určena?

   Mě stále napadá jen BB10, který snad pracuje s daty normálně, tak jako Windows.

 6. Tak určitě naposled :-)

  Prostě jednoduché přenosné úložiště pokud není místo v MT a s USB které použiješ v PC i v MT , sám používám a jsem spokojený , funguje jak potřebuji – nic míň nic víc.

  • Tak především neaktualizuj nebo neměň platformu:-)

   Také jen vzpomínám na dobu, kdy jsem měl Desire Z s 2.3 systémem, HW klávesnice, UMS, plná práce se soubory na kartě…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).