Sledujte nás na YouTube

Keep: Google spustil vlastní poznámky včetně aplikace pro Android

Teprve v úterý jsme vás informovali o uniklých obrázcích z připravované poznámkové služby, kterou chce Google začít konkurovat zaběhlým značkám jako Evernote nebo OneNote od Microsoftu. Trvalo to jen pár dní a už včera byla novinka oficiálně spuštěna. A nebyl by to Google, aby k webové verzi nepřidal také odpovídající aplikaci pro Android, se kterou lze data synchronizovat.

Google Keep se zatím nedokáže funkčně rovnat zkušenějším konkurentům, přesto ale k běžnému zapisování nápadů, úkolů a poznámek přidává jednu zajímavou funkci, kterou může rozhodně leckoho zaujmout. Na mysli mám rozpoznávání a přepisování řeči do textové podoby.

Google Keep: Seznam  funkcí

 • Uložit nápady a myšlenky ve formě poznámek, seznamů a fotek
 • Automaticky přepisovat hlasové poznámky
 • Dělat si rychle poznámky pomocí widgetů na ploše
 • Označit poznámky barvami, aby se daly později snadno najít
 • Přejetím prstem archivovat poznámky, které už nepotřebujete
 • Snadno v poznámkách zobrazit či skrýt zaškrtávací políčka a vytvořit tak kontrolní seznamy

   

Webovou verzi služby Google Keep naleznete na adrese https://drive.google.com/keep/. Odkaz do Google Play, odkud si můžete aplikaci pro Android zdarma stáhnout, uvádíme níže.

-

Miroslav Havlíček

4 komentáře

 1. huhulak (neregistrovaný)

  vypada to super, ale vzhledem k tomu ze mam v evernote pres 400 poznamek tak o ne nechci prijit a nevim jestli budu menit

 2. Martin (neregistrovaný)

  V praci mam OneNote a kedze sa na sluzobny notebook neda nic ine nainstalovat tak by som na to presiel ak by sa vyznamnejsie presadil aj vo frimach.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *