Sledujte nás na YouTube

Keep: Google spustil vlastní poznámky včetně aplikace pro Android

Teprve v úterý jsme vás informovali o uniklých obrázcích z připravované poznámkové služby, kterou chce Google začít konkurovat zaběhlým značkám jako Evernote nebo OneNote od Microsoftu. Trvalo to jen pár dní a už včera byla novinka oficiálně spuštěna. A nebyl by to Google, aby k webové verzi nepřidal také odpovídající aplikaci pro Android, se kterou lze data synchronizovat.

Google Keep se zatím nedokáže funkčně rovnat zkušenějším konkurentům, přesto ale k běžnému zapisování nápadů, úkolů a poznámek přidává jednu zajímavou funkci, kterou může rozhodně leckoho zaujmout. Na mysli mám rozpoznávání a přepisování řeči do textové podoby.

Google Keep: Seznam  funkcí

 • Uložit nápady a myšlenky ve formě poznámek, seznamů a fotek
 • Automaticky přepisovat hlasové poznámky
 • Dělat si rychle poznámky pomocí widgetů na ploše
 • Označit poznámky barvami, aby se daly později snadno najít
 • Přejetím prstem archivovat poznámky, které už nepotřebujete
 • Snadno v poznámkách zobrazit či skrýt zaškrtávací políčka a vytvořit tak kontrolní seznamy

   

Webovou verzi služby Google Keep naleznete na adrese https://drive.google.com/keep/. Odkaz do Google Play, odkud si můžete aplikaci pro Android zdarma stáhnout, uvádíme níže.

-

Miroslav Havlíček

4 komentáře

 1. huhulak (neregistrovaný)

  vypada to super, ale vzhledem k tomu ze mam v evernote pres 400 poznamek tak o ne nechci prijit a nevim jestli budu menit

 2. Martin (neregistrovaný)

  V praci mam OneNote a kedze sa na sluzobny notebook neda nic ine nainstalovat tak by som na to presiel ak by sa vyznamnejsie presadil aj vo frimach.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *