Domů » Bleskovky » Když na Galaxy S10 nalepíte ochranné sklo, čtečka otisků prý nebude fungovat

Když na Galaxy S10 nalepíte ochranné sklo, čtečka otisků prý nebude fungovat

Smartphony řady Samsung Galaxy S10 (mimo odlehčený model S10 E) dostanou ultrazvukovou poddisplejovou čtečku otisků prstů, která má být přesnější a rychlejší než současné optické čtečky. Ale i ultrazvukové čtečky mají své nevýhody.

Podle předběžných testů společnosti ArmadilloTek, která se zabývá výrobou ochranných obalů, nebude po nalepení ochranného skla na displej Galaxy S10 fungovat integrovaná čtečka otisků prstů. Z tohoto důvodu tento výrobce nebude displejovou ochranu ke svým krytům Vanguard přidávat.

U ultrazvukových čteček záleží na tloušťce skla

Současné optické čtečky v podstatě fungují jako fotoaparát; opticky nasnímají otisk prstu a porovnají jej s otiskem uloženým v databázi, tudíž k jejich fungování stačí dostatečně průhledný materiál o libovolné tloušťce. U ultrazvukových čteček je to ale jiné. Ty vysílají signály a počítají čas, za jak dlouho se odrazí a vrátí se zpět, tudíž tato technologie funguje pouze na krátkou vzdálenost. Čtečka od Qualcommu představená v roce 2017 například funguje pouze pod OLED panely s maximální tloušťkou 1 200 μm.

Qualcomm představil Snapdragon 450 a čtečku otisků prstů fungující pod displejem

Z tohoto důvodu patrně nebude čtečka otisků prstů u Galaxy S10 po nalepení většiny běžných skel fungovat, i když je možné, že Samsung přijde s originálními skly, které tento nedostatek překonají.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
52 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments