Domů » Bleskovky » Když Apple, tak my také: Samsung chce v obchodech LG prodávat své telefony

Když Apple, tak my také: Samsung chce v obchodech LG prodávat své telefony

Minulý týden jsme přinesli informaci, že korejský gigant LG se po konci výroby vlastních telefonů chystá dohodnout s Applem. Základem této dohody má být prodej iPhonů ve vlajkových obchodech LG, čímž by se kalifornské společnosti rozšířila distribuční síť a zároveň by korejskému čebolu přibyli v jeho obchodech zákazníci.

LG Best Shop
Bude LG ve svých obchodech kromě iPhonů prodávat také Samsungy?

Reakce velkého konkurenta z korejského poloostrova na sebe nenechala dlouho čekat. Samsung na svého odvěkého rivala vyrukoval s dohodou z roku 2018, ve které stojí, že ve svých vlajkových obchodech mohou oba giganti prodávat pouze telefony vlastní značky. LG si nicméně tento nátlak nenechalo líbit a poukázalo na klauzuli, jež umožňuje znovu otevřít vyjednávání v případě, kdy dojde k velké změně. Tou ukončení výroby telefonů pod vlastní značkou jistě je.

Samsung Galaxy S20 Ultra vs iPhone XS Max
Samsung nedá Applu nic zadarmo

Samsung se po právu obává, že by zvýšená přítomnost iPhonů mohla ohrozit jeho postavení na korejském trhu. Celosvětově je Apple lídrem v prodejích telefonů s podporou 5G, zatímco Samsung je až čtvrtý, byť roste ze všech nejrychleji. V září mají navíc na trh přijít nové iPhony, což by právě mohlo potenciálně ohrozit zájmy Samsungu na domácím hřišti.

Samsung Galaxy A52 recenze
Samsung chce v Koreji udržet své dominantní postavení za každou cenu

Korejská jednička vyvíjí tlak na LG také nepřímo, kdy žádá největší korejské operátory, aby také požadovali po LG prodej telefonů Galaxy v jeho vlajkových obchodech. Vedení Samsungu nicméně není v této věci jednotné, neboť se někteří obávají, že tyto kroky oslabí prodeje skrze vlastní distribuční síť.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).