Domů » Bleskovky » Kdy bude na křižovatce zelená? Na to odpoví aplikace Semafory

Kdy bude na křižovatce zelená? Na to odpoví aplikace Semafory

Užitečných aplikací pro řidiče je jako šafránu, proto se každá vyvažuje zlatem. Jednou z nich je i aplikace od našich východních sousedů s názvem Semafory Bratislava. Princip jejího fungování je jednoduchý – jakmile v Bratislavě zastavíte na křižovatce, automaticky se vám spustí odpočet, kdy vám zase blikne zelená a vy můžete pokračovat v cestě.

Semafory Bratislava: Dlhšia jazda [Android app]

Kdy bude na křižovatce zelená?

Aplikace rovněž podporuje i populární mobilní navigace, jako například Waze nebo Sygic. Na křižovatkách tak nemusíte manuálně přepínat mezi aplikacemi, vše se děje automaticky. Cílem aplikace je zpříjemnit řidičům průjezd městem, který umí být někdy velmi stresující. Obzvláště, pokud jste v daném městě poprvé. Aplikaci jistě ocení také profesionální řidiči či taxikáři.

Semafory Bratislava
Cena: zdarma

Semafory jsou aktuálně dostupné pouze pro Bratislavu, nicméně v plánu jsou také Košice, které vývojáři nyní testují. Z hlediska dostupnosti je aplikace přítomná pouze na platformě Android, vzhledem k tomu, že ostatní platformy nepodporují automatické zapínání a přepínání aplikací z bezpečnostních důvodů. Je škoda, že podobná aplikace není dostupná také pro města v České republice. Snad se také brzy dočkáme.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

9 komentářů

 1. Si pamatuju, že dříve to bylo součástí některých semaforů, a například na dnešní Evropské třídě byl u každého semaforu ještě druhý, který ukazoval, jakou je třeba jet rychlostí, abych k dalšímu semaforu přijel na zelenou.

  • To bylo ve více městech. Byla tam 40 50 60. Jenže to už dnes nefunguje.

  • jj nechapu proc uz se dneska zelena vlna nepouziva … pritom to bylo skvele a jednoduche reseni zvysujici plynulost provozu

 2. Tomáš Štěrba

  Je ostuda, že každý semafor nedisponuje odpočtem. Celá hloupá evropská unie nutí automobilky k nesmyslným emisním limitů, ale nařízení řešící tohle nikde. V Polsku se stim setkávám běžně a je to super… Když to řeknu nadneseně, tak dejte mi Ferrari a nechte mě projet tímto systémem vybaveným městem, kdy už z dálky uvidím, kdy bude červená a kdy zelená a tomu přizpůsobím jízdu a pak to značení vypněte a kolegovi dejte nějakou tu M. R. D. K. U. S podtaktovaným trivalcem a já se vsadím, že znecistim ovzduší min než on…

 3. Tady dají raději radar na kontrolu rychlosti, protože vyberou ty kurvy víc. A o to jde.

 4. Jednoduše by měl být u semaforů ještě odpočet. Nebo aspoň taková blbost, jako používají v některých zemích, že 5 vteřin před koncem signálu se daná barva rozbliká. Nesmírně efektivní a přitom implementace nestojí prakticky nic.

  A na jakém principu funguje tato aplikace semafory, odkud čerpá data? Funguje na všech semaforech v Bratislavě nebo jen na některých?

  • ČASTÉ OTÁZKY:
   Q: Bude podporovaná aj Petržalka a ďalšie okrajové mestské časti?
   A: Aktuálne v Bratislave pokrývame už všetky križovatky, ktoré sú kompatibilné s aplikáciou. Ostatné križovatky sú v dynamickom režime, čiže bohužiaľ nie je možné ich podporovať.

  • Miroslav: Tohle je napriklad v Rakousku a system tam funguje jinak. Blikajici zelena je alternativa nasi oranzove. Oranzova tam funguje jako cistici signal krizovatky a uz na ni nesmis projet.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).