Cena:

Kawasaki chystá tři elektrocykly. Dočkáme se už příští rok

kawasaki ebike EICMA

Do segmentu elektromobility se nepouštějí pouze velké automobilky, ale postupně se přidávají i výrobci motocyklů. Svůj e-bike má v nabídce už i tak klasická značka, jako je Harley Davidson. Nyní se přidá i velké motocyklové jméno z Japonska.

kawasaki ebike EICMA
Podobu nových e-biků zatím Kawasaki ani nenaznačilo

Už v minulém měsíci jste mohli zaslechnout, že Kawasaki chce do roku 2035 dodávat pouze elektrické motorky. Má se to však týkat pouze západních trhů a Japonska. Nyní generální ředitel Hiroshi potvrdil, že v příštím roce budou představeny tři motorky s elektrickým pohonem. Nutno dodat, že Kawasaki dosud žádný takový stroj v nabídce nemá.

Bohužel se zatím Kawasaki nepředvedlo s žádným konceptem ani jeho vizualizacemi, musíme se tedy prozatím spokojit s videem z roku 2019.

2019 Kawasaki Electric Vehicle Development

Informací o připravovaných strojích je opravdu minimum. Design by měl vycházet z modelu Ninja 650. Pohon tohoto stroje v Kawasaki ladí prý už dlouhá léta. Dočkáme se regenerativního brzdění a elektrického rozhraní CHAdeMO.

V rámci konference jsme se dočkali představení několika klasických motocyklů, o elektrické budoucnosti ale bylo řečeno opravdu jen velmi málo. Každopádně rok 2022 je za dveřmi a máme se na co těšit.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.