Domů » Články » Katalog sériových vrahů, slavné bitvy pohledem generála a další zajímavé aplikace a hry zdarma

Katalog sériových vrahů, slavné bitvy pohledem generála a další zajímavé aplikace a hry zdarma

I tuto sobotu přinášíme pravidelný přehled aplikací a her, které si můžete stáhnout zdarma. Všechny vybrané položky jsou za běžných okolností placené, ale jejich vývojáři se je rozhodli nabídnout po omezenou dobu zcela zdarma. Slovíčko „omezenou“ je podstatné, nabídka není nekonečná a aplikace tak již brzy zdarma být nemusí.

Dobu dostupnosti bohužel nemůžeme nijak ovlivnit, a proto nezbývá než doporučit vám, abyste v případě zájmu se stažením neváhali. Knihovna v Androidu i iOS označuje jednou stažené aplikace jako „zakoupené“ i po odinstalaci. Můžete tedy stahovat i „do zásoby“, pokud máte například zrovna několik rozehraných her.

iOS

Circadia

Circadia - Gameplay Trailer

Circadia je zdánlivě velmi jednoduchá hra. Již po několika kolech však zjistíte, že nic není takové, jak se zdá. Začínáte s minimalistickou herní plochou vybavenou bílou tečkou a barevným kruhem. Po kliknutí na kruh se začne šířit soustředný prstenec, jenž dříve či později protne bílý bod. A to je vaším jediným cílem.

Zdá se vám to jako až neuvěřitelně primitivní? Inu, počkejte si na následující kola. Barevných kruhů záhy bude více, avšak úkol zůstane. S tím drobným háčkem, že šířící se prstence musí provést kontakt s bílým bodem ve stejný okamžik. A ne každý prstenec se šíří stejně rychle, bude tedy velmi záležet na načasování a taktéž pořadí, v němž na barevné kruhy klepnete.

Když se najednou ve hře objeví bílých teček více, začnete tušit, že jednoduchost právě skončila. A jakmile se tečky začnou pohybovat, pochopíte tisíce pětihvězdičkových hodnocení. Ďábelsky jednoduchý herní koncept totiž dokáže zabavit na dlouhé hodiny.

Psychopedia

Psychopedia
Cena: zdarma

Psychopedia je skutečně velmi specifická aplikace, avšak právě proto si zařazení do našeho výběru zaslouží. Představuje totiž jakousi vyčerpávající encyklopedií sériových vrahů a nevyřešených vražd. V současné době obsahuje 511 katalogizovaných profilů, které jsou plné informací z otevřených zdrojů, jako je třeba Wikipedie.

Aplikace umožňuje záznamy procházet podle abecedy, země spáchání zločinu, či chronologie. Velmi morbidním způsobem řazení je pak počet obětí spjatých s daným případem či osobou. Veškerá data jsou dostupná offline a morbidní čtení tak na vás bude čekat za všech okolností.

Zápisy jsou zpravidla velmi podrobné a obsahují i životopis či psychologický profil vraha. Nejde tedy o prvoplánový počin s účelem šokovat, ale například také o studijní pomůcku. Veškeré texty jsou dostupné bohužel pouze v angličtině. Pokud s ní nemáte problém a zajímá vás žánr „true crime story“, rozhodně stažením neuděláte chybu.

Remote Drive for Mac

‎Remote Drive for Mac - Pro
Cena: 129,00 Kč

Tato aplikace se již v našem výběru před několika měsíci objevila. Je však opět zdarma a myslíme si, že určitě může přijít vhod. Proto ji zařazujeme i dnes.

Název aplikace je vcelku popisný, dokáže proměnit váš počítač s macOS v síťové úložiště, k němuž budete moci přistupovat z iPhonu či iPadu. Stačí stáhnout tuto aplikaci a na počítači nainstalovat příslušného pomocníka, na nějž vás odkáží instrukce.

Soubory budete z Macu moci nejen přenášet do vašeho zařízení, ale také k nim přímo přistupovat. Můžete tak v domácí síti například prohlížet fotografie či sledovat filmy z počítače bez nutnosti kopírování patřičných souborů. Aplikace samozřejmě funguje i v opačném směru.

Vývojáři také obsáhli podporu protokolu WebDAV. Ten vám umožní proměnit vaše iOS zařízení na v podstatě bezdrátový flash disk, k němuž získáte přístup i z počítačů s Windows. Pomyslnou třešničkou na dortu je pak podpora Apple TV.

Dumber League

‎Dumber League
Cena: 25,00 Kč+

Hru Dumber League zařazujeme spíše jako takovou zajímavost. Jedná se o rychlou odreagovávačku, v níž budete hrát fotbal bez jakýchkoliv pravidel. Jediným cílem tedy bude soupeři vstřelit více branek, než dostanete od něj.

Čím je hra zajímavá, je herní model. Ten se ani nesnaží být realistický a naopak oslavuje naprosto amatérský způsob hraní fotbalu, což se zejména při hře dvou hráčů na jednom zařízení může projevit jako vcelku vtipné. Specialitou jsou taktéž opilci, toulaví psi a cyklisté, kteří občas tak nějak zabloudí na hřiště.

Android

World Conqueror 4

World Conqueror 4 je komplexní strategická hra, v níž se dostanete do kůže předních vojevůdců. Čeká na vás více než 100 unikátních kampaní, které jsou inspirovány skutečnými dějinnými událostmi. Budete tak mít možnost změnit výsledek bitvy o Stalingrad, zvítězit v africkém tažení a zažít na vlastní kůži bitvu u Midway. Čekat na vás ale budou i konflikty z období studené války až zhruba do osmdesátých let.

Pro každou příležitost si budete muset vybudovat silnou armádu i velení. Pozornost tedy musíte věnovat nejen nakupování tanků dalších zbraní, ale i rekrutování nových generálů. Těch je ve hře 230 a všichni mají samozřejmě své historické předobrazy.

Hra ale není pouze o soubojích a bezprostředních přípravách na ně. Investovat se vyplatí také do stavby různých budov hluboko na vašem domácím území. Ty vám přináší různé výhody a umožní získat nové zbraně. Zbraní máte ve hře nepřeberné množství, přičemž vaším vytouženým cílem bude získat jadernou bombu a vesmírné zbraně.

Hook

Hook
Cena: 19,50 Kč

Minimalistický název Hook ukrývá návykovou logickou hru, která překvapí stále se stupňující obtížností. Na herním poli máte vždy několik černých spínačů v podobě kruhů a různě tvarované linky, nebo chcete-li háky.

Cíl je prostý, všechny linky a háky stáhnout a nechat zmizet, což učiníte sepnutím příslušného kruhu. Problém je, že jednotlivé linky jsou do sebe zpravidla zakleslé. A jak se budete v levelech posouvat, změť linek a háků bude čím dál tím větší. Přibudou také jakési křižovatky, pomocí nichž můžete měnit napojení spínačů na linky.

Klíčem k úspěšnému řešení je přijít na přesné pořadí, v němž aktivovat jednotlivé ovládací prvky. To však zdaleka ne vždy bude jasné. A pokud se jednou spletete tak, že o sebe háky zavadí, celé kolo se automaticky opakuje. Prvních několik levelů tak pravděpodobně zvládnete za pár minut, ty koncové však zabaví na výrazně delší dobu.

Athletica WatchFace Pro

Athletica WatchFace Pro
Cena: 149,99 Kč

Dnešní vydání seriálu zakončíme trochu netradičně ciferníkem pro Wear OS (dříve Android Wear). Athletica WatchFace Pro je čistý textový ciferník, který ale dokáže přehledně zobrazit velké množství dat a nabídne i některé pokročilé funkce.

Kromě času a data umí zobrazit také doby východu a západu slunce, stav baterie a údaje z různých doplňkových senzorů. Samozřejmě nemůže chybět ani počet ušlých kroků a u podporovaných hodinek také tep. U tepu lze aktivovat alarm, který vás vibracemi upozorní na překročení vysoké hranice 180 BPM.

Z pokročilejších funkcí zmiňme například ochranu proti vypalování displeje, nebo efekt prokládání obrazovky. Ten vašim hodinkám dodá retro vzhled, a navíc šetří baterii. Vhod přijde také funkce pro pravidelné zobrazování průměrných dat ze senzorů za posledních deset minut. Možné je zapnout i automatickou aktivaci nočního režimu, který změní barevné schéma ciferníku.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Diskuze k článku

  1. AAA seriál Windows 10 aplikaci bude? ????

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).