Domů » Bleskovky » Kamera HTC RE se začíná prodávat na českém trhu, cena překvapí

Kamera HTC RE se začíná prodávat na českém trhu, cena překvapí

Kamera HTC RE, která si odbyla premiéru před koncem roku v New Yorku, se začíná prodávat na českém trhu. Svým majitelům nabídne CMOS senzor s 16 megapixely, jednotlačítkové ovládání, 8GB prostoru nebo propojení pomocí RE aplikace s Androidem a iOS. K dostání je od dnešního dne za doporučenou koncovou cenu 4 490 Kč včetně DPH.

RE kamera má válcovitý tvar, kterým připomíná malý periskop. Zabudovaný senzor v kameře ji automaticky aktivuje při uchopení a velké dotykové tlačítko spouště reaguje na jemné dotyky – krátké poklepání spustí focení, zatímco po delším podržení začne natáčení videa. To lze nahrávat maximálně ve Full HD (1080p) rozlišení a čočka zachycuje obraz při 146 stupních. RE disponuje také funkcemi pro vytváření zpomalených a časosběrných záběrů. Překážkou pro ni není ani voda, proti které je odolná bez potřeby jakýchkoliv dalších krytů a ochran.

RE kameru lze propojit s chytrými telefony pomocí RE aplikace, jež automaticky synchronizuje pořízené fotky, videa i časosběrné záběry přes WiFi. Aplikace je k dispozici pro Android 4.3+ a iOS. RE zálohuje veškerý obsah do telefonu nebo cloudu a zvládá spolupracovat s aplikací Zoe, ve které lze jednoduše vyprodukovat různé vlastní klipy a videa. Celé zařízení je navíc plně ovladatelné skrze příslušnou aplikaci v telefonu.

 

RE kamera nabízí mimo jiné i živý přenos na vlastní YouTube kanál. Pomocí RE kamery a RE aplikace v podporovaném telefonu se stačí přihlásit v aplikaci ke vlastnímu YouTube účtu, nastavit živý přenos a poté pomocí kamery sdílet obraz s fanoušky na internetu. Na lokálním trhu je kamera dostupná v bílé, modré a oranžové barvě za cenu 4 490 Kč. Do 15. března má na prodej exkluzivitu Alza.cz, následně bude zařízení dostupné i u dalších prodejců.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

7 komentářů

  1. Johny (neregistrovaný)

    Ta se bude skvěle hodit na mojí snowboardovou helmu [odkaz]

  2. langpi (neregistrovaný)

    Tak co se kvality tyce tak moje lumia 1020 ji pekne spraska..i kdyz tahle vecicka je určena spíše jako náhrada za gopro…

  3. tombik (neregistrovaný)

    Kdyby jste chtěli vidět jak to točí, tak tady jsme s kamarádem natočili takovou menší amatérskou recenzi. [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).