Domů » Bleskovky » Jižní Korea je královstvím tabletofonů, jak je na tom zbytek světa?

Jižní Korea je královstvím tabletofonů, jak je na tom zbytek světa?

Když se podíváme na moderní technologie, jako jsou vysokorychlostní internet a mobilní zařízení,je Jižní Korea je často považována za nejvyspělejší trh. Odborníci ji často označují za ukázkovou zemi budoucího vývoje moderních technologií. Pojďme se tedy podívat, jak tamní trh vypadá – vycházet budeme z nově zveřejněných údajů společnosti Flurry (PDF). V Jižní Koreji jsou velmi populární tabletofony, Flurry tak označuje zařízení, která mají úhlopříčku displeje v rozmezí 5 až 6,9 palců. Ty ovládají 41 procent trhu, což je značně nad globálním průměrem, který je 7 %. Neznamená to, že ostatní trhy budou trend kopírovat, ale jistě naroste podíl zařízení s obřími displeji a budeme je potkávat stále častěji.

 

Společnost IDC ve své nedávné zprávě uvedla, že prodeje tabletofonů v Asii meziročně vzrostly o 600 procent ve druhém čtvrtletí. Přestože je Samsung často obviňován z kopírování všeho možného, tak zpopularizování kategorie velkých chytrých telefonů mu upřít nelze. Podařilo se mu tím změnit trh a dokonce vytvořit tlak na Apple, který podle spekulací příští rok přidá do nabídky větší iPhone, nebo zvětší vlajkový model. Všichni ostatní výrobci od Nokie, která svůj phablet představí 22.10, až po LG, tento trend již začali reflektovat.

 

Jižní Korea je nyní pro Samsung trochu jako laboratoř a snaží se zde zjistit, jaké trendy budou v budoucnosti populární. Možná i proto zde začal prodávat testovací zařízení s flexibilním displejem. Podobně to prováděla Nokia ve Finsku, kde v polovině devadesátých let došlo k rychlému růstu používání krátkých textových zpráv, a proto se je rozhodla značně podpořit ve svých telefonech. Stejně jako Jihokorejci dali zelenou tabletofonům před lety a svět je teď pomalu následuje.

David Podzimek

8 komentářů

 1. Mna vzdy vedia pobavit zastupy Azijatov v Prahe ci Viedni, ktori si vsetky pamiatky fotia na svoje iPady ci Galaxy Taby :) Zaujimava to mentalita :-D

 2. NGUYEN (neregistrovaný)

  Kdybys byl pozornější, tak podle přiložené grafiky bys zjistil, že podíl tabletů mezi Asiaty je naopak dost menší než jinde ve světě. Tvoje narážka proto není na místě.

  • David Podzimek

   Přesně tak, vypadá to, že velké telefony částečně kanibalizují prodeje tabletů, což dává smysl:)

  • Podíl menší být může, ale to, že si svými iPady fotí všechno kolem je fakt.

  • lukass71 (neregistrovaný)

   Souhlas s MCEZOu,kdykoliv vidite jak si nekdo foti nejakou pamatku, v 80% je to prave Asiat ;)

  • lukass71 (neregistrovaný)

   * tabletem

 3. Nguyen: Neber to ako urazku. Ja nemam problem s cudzincami. sam som tak trochu cudzinec v Cechach :) skor narazam na to, ze postavou vacsinou mali Azijati si vyzivaju v tabletofonoch a tabletmi velmi radi fotia. pride mi to trochu divne. ja pokial chcem fotiti momentku, vacsinou vytiahnem svoj iPhone, ktory ma zo vsetkych mojich zariadeni najmensiu velkost :)

 4. Ami (neregistrovaný)

  No tedy, neupírám Jižní Korei dobré inovace, ale že by to byl nejvyspělejší trh v dané oblasti? No, nevím, ale určitě bych jej dle mého názoru zařadil až pod Japonsko, když už tedy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).