Domů » Bleskovky » Jižní Korea je královstvím tabletofonů, jak je na tom zbytek světa?

Jižní Korea je královstvím tabletofonů, jak je na tom zbytek světa?

Když se podíváme na moderní technologie, jako jsou vysokorychlostní internet a mobilní zařízení,je Jižní Korea je často považována za nejvyspělejší trh. Odborníci ji často označují za ukázkovou zemi budoucího vývoje moderních technologií. Pojďme se tedy podívat, jak tamní trh vypadá – vycházet budeme z nově zveřejněných údajů společnosti Flurry (PDF). V Jižní Koreji jsou velmi populární tabletofony, Flurry tak označuje zařízení, která mají úhlopříčku displeje v rozmezí 5 až 6,9 palců. Ty ovládají 41 procent trhu, což je značně nad globálním průměrem, který je 7 %. Neznamená to, že ostatní trhy budou trend kopírovat, ale jistě naroste podíl zařízení s obřími displeji a budeme je potkávat stále častěji.

 

Společnost IDC ve své nedávné zprávě uvedla, že prodeje tabletofonů v Asii meziročně vzrostly o 600 procent ve druhém čtvrtletí. Přestože je Samsung často obviňován z kopírování všeho možného, tak zpopularizování kategorie velkých chytrých telefonů mu upřít nelze. Podařilo se mu tím změnit trh a dokonce vytvořit tlak na Apple, který podle spekulací příští rok přidá do nabídky větší iPhone, nebo zvětší vlajkový model. Všichni ostatní výrobci od Nokie, která svůj phablet představí 22.10, až po LG, tento trend již začali reflektovat.

 

Jižní Korea je nyní pro Samsung trochu jako laboratoř a snaží se zde zjistit, jaké trendy budou v budoucnosti populární. Možná i proto zde začal prodávat testovací zařízení s flexibilním displejem. Podobně to prováděla Nokia ve Finsku, kde v polovině devadesátých let došlo k rychlému růstu používání krátkých textových zpráv, a proto se je rozhodla značně podpořit ve svých telefonech. Stejně jako Jihokorejci dali zelenou tabletofonům před lety a svět je teď pomalu následuje.

David Podzimek

avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
biscuit84
Uživatel
biscuit84
Offline

Mna vzdy vedia pobavit zastupy Azijatov v Prahe ci Viedni, ktori si vsetky pamiatky fotia na svoje iPady ci Galaxy Taby :) Zaujimava to mentalita :-D

NGUYEN (neregistrovaný)
Anonym
NGUYEN (neregistrovaný)
Offline

Kdybys byl pozornější, tak podle přiložené grafiky bys zjistil, že podíl tabletů mezi Asiaty je naopak dost menší než jinde ve světě. Tvoje narážka proto není na místě.

mceza
Uživatel
mceza
Offline

Podíl menší být může, ale to, že si svými iPady fotí všechno kolem je fakt.

lukass71
Uživatel
lukass71
Online

Souhlas s MCEZOu,kdykoliv vidite jak si nekdo foti nejakou pamatku, v 80% je to prave Asiat ;)

lukass71
Uživatel
lukass71
Online

* tabletem