Domů » Bleskovky » Jeff Bezos pokračuje v dobývání vesmíru. Chystá vlastní vesmírnou stanici

Jeff Bezos pokračuje v dobývání vesmíru. Chystá vlastní vesmírnou stanici

Společnost Blue Origin, patřící zakladateli Amazonu Jeffu Bezosovi, zveřejnila své plány na vybudování vlastní vesmírné stanice, která má nést název Orbital Reef (Orbitální útes). K jejímu vybudování a zahájení provozu má dojít mezi roky 2025 a 2030.

orbital reef

Blue Origin sdělil, že na výstavbu vesmírné stanice nicméně nebude sám. Společnost si totiž vezme na starosti zejména vývoj veškerých obslužných systémů. S tím ostatním jí budou pomáhat partnerské společnosti účastnící se projektu, kterými jsou Boeing, Sierra Space, Redwire Space nebo Genesis Engineering.

Podle slov společnosti bude Orbital Reef disponovat prostorem, ve kterém bude možné ubytovat až 10 lidí, a odvážlivce, kteří si v její stanici dopřejí vesmírnou dovolenou, tam má čekat opravdu „exotická pohostinnost“.

orbital reef3

Co se týče konstrukce vnitřních obytných prostorů stanice, lze podle vyjádření společnosti očekávat, že bude do značné míry vycházet z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS), která je v současnosti jedinou trvale obydlenou vesmírnou stanicí.

Martin Hrubeš

Člověk mnoha zájmů, kterým kraluje poznávání moderních technologií, hraní her na konzolích v čele s NHLkem, ve kterém rád loví rage quity soupeřů. Sem tam si rád přečte nějakou tu dobrou knížku, zasportuje nebo loví to nejlepší kafe v ulicích Olomouce.

2 komentářů

  1. No, tak hodně zdaru :-) Podle obrázků to vypadá, že tam snad nebudou mít takovej chlív jako na ISS :-)

    • Tak stanice ISS vznikala postupně, bez nějaké koncepce, před mnoha lety, kdy nikdo neměl zkušenosti s takovým projektem. Nyní už umí naplánovat i na několik let, co se tam bude dít a jak to bude vypadat. Zejména, když to má pod palcem jedna společnost.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).