Domů » Bleskovky » Jednu z nejpopulárnějších her od EA už si na mobilu nezahrajete. Důvod je neznámý

Jednu z nejpopulárnějších her od EA už si na mobilu nezahrajete. Důvod je neznámý

V loňském roce oslavila hra legendární Tetris 35. výročí svého vzniku. Tato digitální hříčka se dostala na všechny myslitelné platformy včetně smartphonů, kde ji pravděpodobně nejvíce propagovalo vývojářské studio EA. To však nyní s Tetrisem překvapivě končí.

tetris

Studio EA oznámilo, že hry Tetris 2011, Tetris Blitz a Tetris Premium budou 21. dubna odstraněny z obchodu Play i App Store a na telefonech je po tomto datu nebude možné hrát. Společnost ve vyjádření neuvedla žádné důvody, s největší pravděpodobností se jedná o neobnovení licence. Tetris si na telefonech budete moci zahrát i nadále, budete si však muset najít nějaké alternativy.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).