Domů » Bleskovky » Jedna z nejpopulárnějších aplikací na světě špehovala uživatele. Přístupné byly i fotografie

Jedna z nejpopulárnějších aplikací na světě špehovala uživatele. Přístupné byly i fotografie

Někteří zaměstnanci společnosti Snap, která stojí za jednou z nejpopulárnějších aplikací na světě – Snapchatem, měli přístup ke speciálním nástrojům, se kterými bylo možné přistupovat k obrovskému množství uživatelských dat. Tuto skutečnost portálu Vice.com potvrdilo hned několik zaměstnanců společnosti.

Zaměstnanci Snapchatu špehovali uživatele. Přístupné byly i fotografie a údaje o poloze.
Zaměstnanci Snapchatu špehovali uživatele. Přístupné byly i fotografie a údaje o poloze.

Původně přitom tyto nástroje měly sloužit k vymáhání práva, nicméně realita byla zcela odlišná. Zaměstnanci Snapchatu díky tomu mohli sledovat nejen polohu uživatelů, ale také uložené fotografie, telefonní čísla a e-mailové adresy uživatelů.

Kauza, která může přerůst do obřích rozměrů

V tuto chvíli není jasné, jak velké množství dat zaměstnanci zneužili a společnost samotná zatím situaci také nijak nekomentovala. Tedy kromě prohlášení, že pro ochranu dat používají robustní opatření a jakékoliv zneužití automaticky znamená výpověď.

V České republice se Snapchat příliš velké popularitě netěší, jelikož jej převálcoval Instagram se svými Stories, které byly okopírovány právě ze Snapchatu. V USA je ale situace zcela odlišná a Snapchat zde používá přes 90 milionů uživatelů. Není vyloučeno, že dobrá pověst Snapchatu v USA kvůli této kauza půjde prudce dolů a je docela možné, že celou situaci budou dále řešit americké úřady a podobně jako v případě Facebooku či Instagramu kauza naroste do obřích rozměrů.

Roman Hálek

Technologie 21. století mě inspirují a neustále popohání vpřed. Rád o nich píši a ještě radši je všechny zkouším. A pokud zrovna nesedím u klávesnice, s nadšením běhám, nebo se proháním na kole, a s nepatrně menším nadšením dálkově studuji vysokou školu.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments