Domů » Bleskovky » Jedna z celosvětově nejoblíbenějších her míří na displeje smartphonů

Jedna z celosvětově nejoblíbenějších her míří na displeje smartphonů

Herní vydavatel Electronict Arts v roce 2011 přinesl na mobilní platformu oblíbenou deskovou hru Monopoly. Ta však byla z obchodů Google Play i App Store odstraněna. Nová verze však byla oznámená již před měsícem a nyní si můžete udělat předběžnou registraci jak pro Android, tak také iOS. Vydání je naplánované na následující týdny, přesný termín však autoři neprozradili.

monopoly

Tentokrát se o samotné moderní ztvárnění postará Marmalade Game Studio, které má na kontě herní počiny jako The Game of Life nebo známé BATTLESHIP. Nové Monopoly budou na iOS stát 99,00 Kč, u verze pro Android zatím cenu neznáme, ale měla by být podobná. Ve hře by navíc měly být dostupné mikrotransakce, což nebývá u placených titulů příliš běžné.

Monopoly nabídnou spoustu herních režimů a propracované 3D animace. Zábavu si tak užijete nejen sami v režimu jednoho hráče proti umělé inteligenci, ale také v multiplayeru s přáteli nebo rodinou. Popřípadě se můžete postavit ostatním hráčům z online prostředí. Rozhodně se tedy nudit nebudete.

Můžeme jen doufat, že nové Monopoly budou opravdu skvělou hrou a nebudou své deskové verzi dělat ostudu.

Martin Šlat

Milovník technologií, seriálů a fantasy literatury. Tak trochu bloger a amatérský fotograf. iOvce, která nepotřebuje mít nejnovější produkty od Applu a nehaní ostatní platformy, protože ví, že svět nejsou jen nakousnutá jablka – proto využívejte své technologie v míru.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Miek
Anonym
Miek
Offline

Tak na tohle se těším, vypadá to moc pěkně. Jen nechápu ten platební model hry – zaplatím za ni a ještě pak budu nakupovat?

mddg
Anonym
mddg
Offline

Není co chápat, electronic arts

JoVym
Uživatel
JoVym
Offline

Zajímavá informace, na tabletu mám Monopoly a Monopoly Milionare od EA, takže dokud reinstaluji nebo změním tablet, tak mám smůlu? Myslím, že to jsou koupené aplikace, tak bych snad k nim měl mít přístup i nadále, nebo shrábli prachy a jednoho dne to zabalili a zákazník má smůlu?

JoVym
Uživatel
JoVym
Offline

Tak jsem si to ověřoval, na Google Play ta hra není, ale když kouknu do své knihovny v Google, tak ji tam vidím a můžu si ji nainstalovat…

JoVym
Uživatel
JoVym
Offline

Doplnění: Tak sice již ty původní Monopoly nejsou dostupné na Google Play pro nové zájemce, ale kdo je má ve své „knihovně“, tak si je může nainstalovat…

Jiří Hrma
Redaktor
Jiří Hrma
Online

Přesně tak. Pokud jste kupoval původní verzi hry, máte ji samozřejmě stále k dispozici :-)