Jeden z nejočekávanějších smartphonů roku zachycen na videu

essential phone

Andy Rubin, bývalý inženýr Google a duchovní otec systému Android na konci května představil svůj očekávaný telefon nazvaný Essential Phone. Jde o skvěle vybavený smartphone s velmi atraktivním designem, který půjde po krku ostatním vlajkovým modelům konkurenčních výrobců.

V USA by se měl telefon dostat do prodeje někdy na konci léta, prodávat jej bude exkluzivně americký operátor Sprint, a objednat jej bude možné také přímo ze stránek výrobce. Jeden ze zaměstnanců společnosti byl nyní „zachycen“ v městské hromadné dopravě právě když používal testovací prototyp zařízení.

To je samozřejmě celkem běžná praxe, telefony je před uvedením na trh nutné testovat a děje se tak například i u operátorů – přesto bývají prototypy často maskované, nicméně v případě Essentialu už to nemá příliš smysl, když byl oficiálně odhalen. Přesto srdce nejednoho fanouška tohoto modelu zaplesá :-)

Tip: Kompletní parametry Essential Phone včetně srovnávače najdete v našem katalogu smartphonů.

Essential Phone pohání Snapdragon 835, který doplňují 4 GB RAM a 128GB interní úložiště, slot na microSD kartu chybí. Telefon půjde do prodeje s Androidem 7.1, ale později se počítá s aktualizací na Android 8.0. Ve výbavě dále najdeme 5,71″ Quad HD displej s extrémně tenkými rámečky (1312 x 2560 px, poměr stran 19:10), duální 13megapixelový fotoaparát (f/1.8) a 8Mpx selfie kamerku. Kapacita vestavěného akumulátoru je 3040 mAh.

Autor článku
Michal Javůrek
Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Kapitoly článku