Domů » Bleskovky » Je to téměř jisté. Letošní iPhony dorazí později, než se čekalo

Je to téměř jisté. Letošní iPhony dorazí později, než se čekalo

Stalo se pravidlem, že Apple každý rok v září představuje nové iPhony, letošní řada ale možná dorazí později. Tvrdí to čím dál více zdrojů, nově se v podobném duchu vyjádřil pro server Bloomberg i šéf společnosti Broadcom Hock Tan. Ta je přitom jedním z hlavních dodavatelů Apple, pro iPhony vyrábí čipy pro bezdrátovou konektivitu.

iphone 12 1

Letošní iPhony dorazí s několikatýdenním zpožděním

Ředitel Broadcomu přímo nejmenoval Apple, ale pod „velkým severoamerickým výrobcem telefonů“ si snad ani nelze představit jinou firmu. Odklad způsobený zpožděním vývojového a výrobního cyklu se má počítat v jednotkách týdnů, zatím nevíme, zda bude opožděna samotná premiéra nových iPhonů nebo zahájení jejich prodejů. Hock Tan také naznačil, že kvůli odkladu budou ovlivněny finanční výsledky všech participujících firem – Broadcom obvykle ve třetím kvartále vykazuje dvouciferný růst tržeb, avšak letos bude tento nárůst zaznamenán o čtvrtletí později.

iphone 12 2

Očekává se, že Apple na podzim představí hned čtyři nové iPhony – dva základní a dva vybavenější modely s přídomkem Pro. Jejich hlavními novinkami budou upravený design, LiDAR v hlavním fotoaparátu a podpora sítí 5G .

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

19 komentářů

 1. Bohužel, s OLED nechci. Musím tedy doufat, že přijde příští rok větší SE, kterým nahradím možná nahradím 11.

 2. smartmanie je asi jedinej českej web, kterej o víkendu nespí a publikuje články. tahle zpráva teda není úplně nejčerstvější, ale i tak palec nahoru :)

 3. Stejně to zase bude předraženej telefon jak blázen :(

  • Vsak at je. Muzes vybirat mezi jinymi vyrobci a neresit predrazeny pristroj :-)

  • Tak nějak. Stačí se trošku porozhlédnout kolem a je spousta alternativ. Chcete větší výdrž? Nebo hrajete hry? Či chcete fotit? Jen si vybrat. Na světě sice neexistuje ideální přístroj, každý má nějaké omezení, nějaké nevýhody, ale když se chce, tak jde vybrat něco, co bude dlouho a bez problémů sloužit. Opravdu tu nejí jen Apple.

  • Přesně, jíme všichni.

 4. Tak to je tragédie, která spoustě lidí nedá spát. Bude tolik smutných očí plných slz… takové naděje a zase nic. Ale plně věříme, že to Cupretinovci rychle stihnou, aby nová modla, nový sen mnoha byl na světě. Aby bylo možné si vzít půjčku a ukázat ostatním já mám nový iPhone.

  • Jéžiši, ty musíš mít podělanej život. Apple ti za to ale nemůže.

  • To byla nadsázka, ironie. Jinými slovy jsem chtěl říci, že se nic neděje, že ten nový iPhone nevyjde v nejbližší době. Dovolil jsem si udělat z Apple trošku srandu. Snad mi odpustíte. A věřte mi, že za to jaký já mám život Apple ani nikdo jiný opravdu, ale opravdu nemůže.

  • Jsou dve veci, ze kterych se sranda zasadne nedela, pokud nechces mit na krku fanatiky: buh a Apple.

  • Ta půjčka, to nějaká podmínka? V životě jsem si na iPhone nebo jakoukoliv jinou elektroniku nepůjčoval. Podle sebe soudím tebe?

  • Jak už jsem napsal, to byl pokus o humor. Samozřejmě ta půjčka není podmínka. Jen ze svého okolí znám pár lidí, co ostatní hodnotí podle telefonu a jsou schopni se zadlužit jen proto, aby svému okolí ukázali, že jsou in, že mají ten poslední a nejlepší iPhone.

  • Já asi nerozumím jedné věci – proč má tolik lidi problém vnímat Apple produkty jako pouhý další kus elektroniky? Proč podléhají tomu pseudotlaku, který na ně vytváří okolní svět, o jeho výjimečnosti? Vnímej Apple jako alternativu pro ty, kteří chtějí produkt s custom CPU, vlastním OS a službami. Zbytek je povrchní pozlátko. I ta cena je mýtus – podívej se na ceny vlajkových Samsungů anebo letos už i Čínských značek, které jsou přinejmenším na stejné úrovni (ve srovnání s iPhone 11).

  • No tak pokoušet se dělat humor pomocí trapného klišé, které je snad v každé diskuzi pod Applem, to prostě nemohlo vyjít😀

  • Michal: Mistni tohle klise miluji, takze mu to podle me vyslo :D Tady je uplne jedno kolikrat to zopakujes:)

 5. Myslim, ze to opozdeni nikomu nevadi. Naprosta vetsina zdejsi jablecne populace jede na starickem iphonu 6, aby naplno vyuzili 5 letou podporu.

  • Jan Kvasnica

   Podpora je čtyřletá a již ukončená. Takový pomalý krám s mizernou výdrží bych teda používat nechtěl.

  • _SKX_: muzes necim podlozit sva tvrzeni nebo sis to vymyslel a lzes? Dekuji.

 6. To je neuveritelny jak resi cenu Apple telefonu ti, kteri by si jej nikdy nekoupili. To neprestane niidy bavit stejne jako brutalni mindracky z nejake firmy, od ktere bych si nic nekoupil, ale bude super na ni nadavat. Czechia :-DDDD

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).