Cena:

Je to téměř jisté. Letošní iPhony dorazí později, než se čekalo

iphone 12 1

Stalo se pravidlem, že Apple každý rok v září představuje nové iPhony, letošní řada ale možná dorazí později. Tvrdí to čím dál více zdrojů, nově se v podobném duchu vyjádřil pro server Bloomberg i šéf společnosti Broadcom Hock Tan. Ta je přitom jedním z hlavních dodavatelů Apple, pro iPhony vyrábí čipy pro bezdrátovou konektivitu.

iphone 12 1

Letošní iPhony dorazí s několikatýdenním zpožděním

Ředitel Broadcomu přímo nejmenoval Apple, ale pod „velkým severoamerickým výrobcem telefonů“ si snad ani nelze představit jinou firmu. Odklad způsobený zpožděním vývojového a výrobního cyklu se má počítat v jednotkách týdnů, zatím nevíme, zda bude opožděna samotná premiéra nových iPhonů nebo zahájení jejich prodejů. Hock Tan také naznačil, že kvůli odkladu budou ovlivněny finanční výsledky všech participujících firem – Broadcom obvykle ve třetím kvartále vykazuje dvouciferný růst tržeb, avšak letos bude tento nárůst zaznamenán o čtvrtletí později.

iphone 12 2

Očekává se, že Apple na podzim představí hned čtyři nové iPhony – dva základní a dva vybavenější modely s přídomkem Pro. Jejich hlavními novinkami budou upravený design, LiDAR v hlavním fotoaparátu a podpora sítí 5G .

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.